Miasto i GminaZ Urzędu

W choroskim magistracie zapłacimy kartą lub telefonem

Urząd Miejski w Choroszczy dołączył do tych instytucji publicznych, w których płatności, na przykład za zobowiązania podatkowe, można realizować nie tylko klasycznie: za pomocą gotówki, ale także bezgotówkowo, czyli uiszczać kartą lub telefonem.

„Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych – za wszystkie usługi i zobowiązania dokonywane w naszym urzędzie jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy niejednokrotnie o to pytali – wyjaśnia Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Wyszliśmy temu naprzeciw, bo dlaczego w Choroszczy ma być inaczej niż w innych, większych instytucjach? Chcemy być nie tylko nowocześni, ale przede wszystkim chcemy ułatwiać funkcjonowanie naszym mieszkańcom – dodaje burmistrz Wardziński.

Czy oznacza to, że siedziba Kasy w Urzędzie przestaje istnieć? Nie. Po prostu w Kasie będziemy mogli opłacać nasze zobowiązania, jak dotąd – pieniędzmi w fizycznej postaci, ale od lutego 2018 roku także bezgotówkowo – kartą lub telefonem. Choroski terminal akceptuje transakcje kartami płatniczymi VISA i MasterCard oraz płatności mobilne BLIK.

Realizacja transakcji bezgotówkowych w Urzędzie Miejskim w Choroszczy możliwa jest dzięki temu, że Gmina Choroszcz uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS. Program realizowany jest przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., która pełni rolę koordynatora. Program gwarantuje, iż klienci Urzędu (płatnicy) nie zapłacą prowizji za dokonanie płatności bezgotówkowej; podobne Urząd – w ramach Programu nie ponosi żadnych opłat za akceptację płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem terminali.

Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla naszych mieszkańców wygodne – podsumowuje Burmistrz Wardziński – zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a dla urzędu przełoży się na usprawnienie prac całej instytucji.  Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

program_pos_banner_ogolny_750x200

UM