„Pomysły na zmysły” – zajęcia otwarte dla Przedszkolaków w SP w Choroszczy

5 marca uczniowie klas 0 – 3 ze Szkoły Podstawowej i Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy wspólnie bawili się na zajęciach otwartych pod hasłem „Pomysły na zmysły”. Dzieci z przedszkola, podzielone na 8 grup, zaopatrzone w mapy ze wskazówkami, odbyły niezwykłą podróż po szkole. Każda grupa miała okazję uczestniczyć w czterech rodzajach aktywności, angażującej różne zmysły:
1) ćwiczeniach oddechowych z własnoręcznie wykonanym stworkiem,
2) malowaniu wielkoformatowym na folii stretch,
3) słuchowym memory,
4) sensorycznym torze przeszkód.

Zaproponowane zajęcia, inspirowane pedagogiką zabawy i integracją sensoryczną opierały się na naturalnej, dziecięcej potrzebie i chęci doświadczania świata, skupiały na wielozmysłowym poznawaniu otaczającej rzeczywistości, które warunkuje prawidłowy rozwój intelektualny, kształtuje kreatywność i rozwija wyobraźnię. Bardzo ważnym elementem spotkania było rozwijanie zachowań społecznych. Podczas wesołych zabaw w towarzystwie opiekunów oraz prowadzących zajęcia, przedszkolaki miały okazję swobodnej aktywności i odkrywania szkolnego świata. Zwiedzając szkołę podstawową, dzieci zobaczyły sale lekcyjne, poznały starszych kolegów i koleżanki oraz panie nauczycielki.

Mamy nadzieję, że podczas dzisiejszego spotkania każdy znalazł coś dla siebie i przyjemnie spędził czas. Do zobaczenia we wrześniu!

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej