EdukacjaKultura

Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne nagrodzone

Znamy już laureatów Konkursu Plastycznego na Ozdobę Wielkanocną 2018. Ponad 50 prac brało udział w zmaganiach o tytuł tej najpiękniejszej. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 20 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy.

Pisanki, palmy, koszyczki, stroiki i inne wyjątkowe prace wykonane przez dzieci z gminy Choroszcz wzięły udział w ósmej edycji Konkursu Plastycznego na Ozdobę Wielkanocną. W tym roku konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością – w zmaganiach o miano najpiękniejszej ozdoby wzięło udział ponad 50 prac wykonanych przez dzieci w wieku 3-6 lat.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3-4-letnie oraz dzieci 5-6-letnie. Poziom był naprawdę wysoki i jury miało niełatwy orzech do zgryzienia. Wszystkie prace były piękne, kolorowe i radosne. W końcu, po długich dyskusjach, komisja w składzie: Elżbieta Wróblewska, Anna Kulikowska oraz Izolda Hukałowicz, zdołała wyłonić laureatów.

W kategorii 3-4-latków nagrodzono:

I miejsce: Kamila Boryszewska (Kruszewo)
II miejsce: Anna Żochowska (Barszczewo)
III miejsce: Krystian Sierbo (Klepacze)
wyróżnienia: Nikola Mikulska (Choroszcz), Wiktoria Kulikowska (Kruszewo), Michalina Bołtruczyk (Kruszewo)

W kategorii 5-6-latków nagrodzono:

I miejsce: Szymon Roszkowski (Choroszcz)
II miejsce: Karol Oleksiej (Choroszcz)
III miejsce: Piotr Jacewicz (Choroszcz)
wyróżnienia: Alan Kurzyna (Barszczewo), Paula Aponowicz (Barszczewo), Marcin Krawczyk (Choroszcz)
wyróżnienie specjalne: Łukasz Miastkowski (Choroszcz)

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się 20 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy. Nagrody wręczyli: Przemysław Waczyński – dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Elżbieta Wróblewska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy oraz Izolda Hukałowicz – bibliotekarz w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, zaś pozostałe maluchy również dostały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a ich rodzicom i opiekunom za zaangażowanie w pomoc maluchom. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok!

IH