EdukacjaHistoriaKultura

Opowiem Wam…

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy i Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy zapraszają na spotkanie z Barbarą Bielawiec, wnuczką Sybiraków.
W trakcie tego spotkania odbędzie się prezentacja książki pt. „Opowiem Wam…”, napisanej i zilustrowanej przez plastyczkę Barbarę Bielawiec. Jest to jedna z nielicznych publikacji na rynku wydawniczym przeznaczona dla dzieci, poruszająca tematykę deportacji obywateli polskich na Sybir w czasie II wojny światowej.

Autorka w graficznej, zrozumiałej dla dziecka formie, ukazała losy swoich dziadków – wspaniałych Polaków – nauczycieli, ich dramatyczne przeżycia syberyjskie, niezwykłą umiejętność przetrwania w nieludzkich warunkach, tęsknotę za Ojczyzną pielęgnowanie tradycji polskich.
Oprócz walorów artystycznych książka posiada charakter edukacyjny i patriotyczny, odpowiada na zapotrzebowanie rodziców i pedagogów poszukujących inspiracji do podjęcia trudnych tematów, jakim są wojna i zniewolenie człowieka, i kraju oraz konsekwencjach, jakie się z nimi wiążą.
Publikacja może być także doskonałym pretekstem do zainteresowania dzieci historią własnych rodzin, zapisywaniem jej i utrwalaniem. Tworząc książkę Autorka kierowała się troską, aby pamięć o dzielnych Sybirakach przetrwała jak najdłużej w obecnych i przyszłych pokoleniach. Książka jest bardzo wartościowa, jest godna polecenia nie tylko młodemu czytelnikowi, ale także osobom dorosłym.

Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia (poniedziałek) 2018 roku o godz. 17.00 w M-GCKiS w Choroszczy, ul. H. Sienkiewicza 29. Wstęp wolny!

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi!