Miasto i GminaSport

Lambada Choroszcz najlepsza w Turnieju Otwarcia Sezonu

Sezon piłkarski drużyn LZS został rozpoczęty. Jak co roku rozgrywki zainaugurował Turniej Otwarcia Sezonu. 28 edycja turnieju, w której wzięło udział 7 drużyn została rozegrana w niedzielę 22 kwietnia na czterech boiskach: w Konowałach, Łyskach, Pańkach i Choroszczy. Losowania podziału na grupy dokonano dzień wcześniej i tak los sprawił że  w Grupie A na boisku w Pańkach i Konowałach zagrały: Izbiszcze, Piorun Pańki, Zaczerlany i Promil Barszczewo, a w grupie B na boisku Łyskach w zmierzyły się Lambada Choroszcz, LZS Choroszcz i Siekierki. Po fazie grupowej grającej systemem „każdy z każdym” odpadały 3 zespoły: Siekierki, Promil Barszczewo i bardzo pechowo Zaczerlany, które miały tyle samo punktów co Izbiszcze i Piorun Pańki. W pierwszym półfinale Lambada Choroszcz po rzutach karnych wygrała z Piorunem Pańki (w regulaminowym czasie był bezbramkowy remis), a w drugim LZS Choroszcz 1-2 uległ Izbiszczom (identyczny wynik też w półfinale był przed rokiem).  Finał więc był w takim samym składzie jak rok temu: na Stadionie Miejskim w Choroszczy na przeciw siebie stanęły drużyny Lambady Choroszcz i Izbiszcz. Przed rokiem Izbiszcze wygrały 1-0, a tym razem zawodnikom Lambady udało się zrewanżować za tamtą porażkę gdyż „fioletowi” wygrali 4-1. Powiedzenie „do trzech razy” sztuka w tym roku się sprawdziło gdyż Lambada poprzednie dwa finały w 2016 i 2017 przegrała – tym razem się udało. W spotkaniu o trzecie miejsce Piorun Pańki wygrał z LZS Choroszcz 1-0. Dla Lambady było to drugie zwycięstwo w turnieju, a dla Pioruna drugi brąz w historii.

Po zakończeniu meczu finałowego doszło do oficjalnego podsumowania. Medale, statuetki i piłki ufundowane przez Burmistrza Choroszczy wręczył Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Choroszczy, a jednocześnie organizator turnieju Jacek Dąbrowski. Najlepszym strzelcem został zawodnik Izbiszcz Rafał Olsiewicz, najlepszym zawodnikiem turnieju Kamil Pyczot (Lambada Choroszcz), a najlepszym bramkarzem Marcin Samojłowicz z Lambady. Łącznie w turnieju rozegrano 13 spotkań, które trwały 40 minut.  Turniej Otwarcia Sezonu za nami, a już 6 maja rozpoczynają się rozgrywki Piłkarskiej Ligi Gminnej! Więcej szczegółów wkrótce!

Szczegółowe wyniki:

Grupa A:

Zaczerlany – Piorun Pańki 0-0, Izbiszcze – Promil Barszczewo 6-2, Zaczerlany – Izbiszcze 0-0, Piorun Pańki – Promil Barszczewo 1-0, Piorun Pańki – Izbiszcze 2-2, Promil Barszczewo – Zaczerlany 1-2

1. Izbiszcze, 5pkt, 8-4*
2. Piorun Pańki, 5 pkt, 3-2*
3. Zaczerlany, 5 pkt, 2-1*
4. Promil Barszczewo, 0 pkt, 3-9
* o miejscach 1-3 zadecydowała „mała tabela”

Grupa B:

Lambada Choroszcz – Siekierki 2-1, LZS Choroszcz – Siekierki 4-0, Lambada Choroszcz – LZS Choroszcz 4-0

1. Lambada Choroszcz, 6 pkt, 6-1
2. LZS Choroszcz, 3 pkt, 4-4
3. Siekierki, 0 pkt, 1-6

 

 

1/2 finału:

Lambada Choroszcz – Piorun Pańki 0-0, k. 4-3
LZS Choroszcz – Izbiszcze 1-2

Mecz o 3 miejsce:
LZS Choroszcz – Piorun Pańki 0-1

FINAŁ:
Lambada Choroszcz – Izbiszcze 4-1