„Jak Ty nic nie rozumiesz” teatru The M.A.S.K. na scenie M-GCKiS!

Centrum Kultury teatrem żyje! Tak w jednym zdaniu można określić atmosferę, która towarzyszy ostatnim wydarzeniom, jakie mają miejsce w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. W minioną sobotę, 21 kwietnia, nasza instytucja miała przyjemność gościć kolejnych, znakomitych artystów teatralnych. Tym razem Centrum Kultury odwiedził teatr The M.A.S.K. z Bielska Podlaskiego, który zaprezentował spektakl pt. „Jak Ty nic nie rozumiesz”.

Utrzymany w komediowej konwencji spektakl opowiadał losy trzypokoleniowej rodziny, która musiała stawić czoła procesom zmian międzypokoleniowych. Widzowie byli więc świadkami zmagań bohaterów z upływającym czasem: ich perypetii związanych ze zmianą życiowej roli, czy walki z kryzysem wieku średniego. Mogli oni zaobserwować także w jaki sposób kolejne pokolenia powielają nabyte w trakcie okresu dojrzewania schematy zachowań swoich rodziców lub dziadków (również w komunikacji interpersonalnej). Z kolei dzięki temu, iż losy postaci były okraszone dużą dawką humoru, a odbiór przedstawienia uatrakcyjniały chwytliwe dialogi, ciekawa scenografia i barwne kostiumy, widzowie mogli jeszcze lepiej odnieść uczucia bohaterów oraz sytuację, w której się znaleźli do swojego życia.

Lekka, wręcz kabaretowa atmosfera spektaklu spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony licznie zgromadzonej w tym dniu choroszczańskiej publiczności. Potwierdzały to ich entuzjastyczne reakcje w czasie przedstawienia i tuż po jego zakończeniu. Szczególnie dało się to zaobserwować podczas sceny ukazującej zmiany w relacji damsko-męskiej, spowodowanej rutyną dnia codziennego. Egzystencjonalne, pełne dylematów wypowiedzi dorosłej już Hani – bohaterki granej przez Annę Owerczuk – uwydatniane w rozmowie z mężem Andrzejem (Krzysztof Olejniczak), zapoczątkowały salwę śmiechu na sali.

Liczymy więc na to, że spektaklem „Jak Ty nic nie rozumiesz” zapoczątkowaliśmy współpracę z teatrem M.A.S.K. . Całej ekipie aktorskiej życzymy zaś kolejnych sukcesów i ciekawych, zawodowych wyzwań!

tekst i foto: Sylwia Niemyjska