Historia

Poniedziałkowe spotkanie z Jerzym Kudelskim za nami

7 maja wieczór w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wypełniła historia. Na kolejnym z cyklu Poniedziałkowych Spotkań z Historią instytucja i Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy gościło Jerzego Kudelskiego. Pasjonaci historii z naszej gminy skupili się wokół wspomnień wojennych dziewięćdziesięcioletniego prelegenta. 

Spotkanie upłynęło pod znakiem wspomnień wojennych. Grono pasjonatów historii wsłuchane było we wspomnienia i historie związane z czasami wojennymi na Białostocczyźnie. Prelegent Jerzy Kudelski był członkiem ruchu oporu w Tajnej Organizacji Nauczania (TON) w Białymstoku i podczas spotkania dzielił się swoimi doświadczeniami. Prezentował również książkę swojego autorstwa „Wspomnienia i zapiski”.

Aktywni goście spotkania wzbudzili piękną dyskusję, w której również dzielili się swoimi doświadczeniami i historiami związanymi z czasami wojennymi. Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy podziękowali gorąco panu Kudelskiemu za przybycie.

Dziękujemy Jerzemu Kudelskiemu za przyjęcie zaproszenia do Choroszczy. Dziękujemy również gościom przybyłym na spotkaniu. Organizatorów bardzo cieszy fakt, iż Poniedziałkowe Spotkania z historią wpisały się na stałe w kalendarz imprez Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy i buduje się wokół nich stałe grono odbiorców, do którego należą ludzie w każdym wieku.

DSC_0004