SportWydarzenia

Spotkanie z „Człowiekiem Lodu” Zbigniewem Falkowskim

Chcielibyśmy serdeczne zaprosić Państwa na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Falkowskim zwanym inaczej człowiekiem lodu, założycielem organizacji Morsy bez granic. Spotkanie odbędzie się 18.05.2018 r. (piątek) o godzinie 19.00 na Placu Brodowicza przed budynkiem M-GCKiS w Choroszczy”.

Będzie to idealna okazja aby dowiedzieć się o zdrowym stylu życia i możliwości zastąpienia wszelkich używek morsowaniem, które wytwarza w nas naturalną dopaminę, leczy depresję oraz nasyca nas endorfinami i energią. Dodatkowo zapoznacie się Państwo z twórczością Pana Zbigniewa tj. wierszami. Jest to idealna okazja aby zaznać chwili wytchnienia od zgiełku życia codziennego i zatrzymać się na chwilę. Całość dopełni idealna lokalizacja całego wydarzenia, która wspaniale podkreśli poetycki wymiar całego przedsięwzięcia.

Zbigniew Falkowski wychował się w krainie nadnarwiańskich bagien. Znany jest przed wszystkim z zamiłowania do lodowatej wody, które powstało w dość dramatycznych okolicznościach. Jako dziecko wpadł do lodowatej wody i o dziwo ta przygoda nie zniechęciła go do zimowych kąpieli, wręcz odwrotnie. Była początkiem pasji, która trwa do dziś. Obecnie Zbigniew Falkowski jest najbardziej znanym w Polsce propagatorem morsowych kąpieli. Założył i prowadzi internetową platformę morsybezgranic.pl, jeździ po kraju gdzie promuje zdrowy styl życia i koncepcję leczenia zimnem. Z pewnością poruszy tę tematykę na naszym spotkaniu. Jego sława nie kończy się jedynie na granicach naszego kraj, jest znany także na całym świecie. Zbigniew Falkowski znany jest morsom na całym świecie przede wszystkim z tego czego dokonał podczas III Światowego Festiwalu morsowania, które odbyło się w Kołobrzegu 3.01.2015 r. To właśnie tam podjął się wówczas ekstremalnej próby pobicia rekordu świata długości kąpieli w lodzie, która się z powodzeniem udała. W specjalnie przygotowanym akwarium, wypełnionym płatkami lodu o temperaturze minus 5 stopni Celsjusza przebywał przez 2 godziny, 2 minuty i 13 sek. czym pokonał Wima Hofa z Holandii znanego w świecie morsów jako Iceman. Rekord Holendra to 2 godziny.


Serdecznie zapraszamy!!! 
Wstęp wolny!


Aktualizacja: spotkanie odbędzie się na Placu Brodowicza, przed budynkiem M-GCKiS w Choroszczy