Edukacja

Gra edukacyjna w SP w Choroszczy

30 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbyła się kolejna edycja gry edukacyjnej pt. „Zjednoczona Europa”. Poprzez wspólną zabawę     i naukę świętujemy Dzień Unii Europejskiej, który został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali 9 maja 1950 roku. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat instytucji, symboli, historii integracji oraz cech charakterystycznych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Do gry przystąpiło jedenaście trzyosobowych drużyn z klas siódmych szkoły podstawowej , drugich i trzecich gimnazjum. Uczestnicy zabawy mieli za cel rozwiązać różnorodne zadania przy siedmiu stacjach. Przy każdym stanowisku drużyna miała do wykonania jedno ćwiczenie. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą m.in. znajomości stolic i ich symboli, rozpoznać charakterystyczne zabytki, narysować flagę wybranego państwa, rozpoznać po krótkim opisie kraj unijny. Wskazać, że Syriusz jest maskotką UE i że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Najtrudniejszym zadaniem okazała się znajomość instytucji unijnych takich jak : Rada Europejska, Komisja Europejska czy Rada Unii Europejskiej.

Gra edukacyjna poza walorami czysto rozrywkowymi jest skutecznym narzędziem dydaktycznym, rozwija u młodzieży aktywność poznawczą, uczy współpracy w grupie. Uczestnicy pogłębiają wiedzę na temat Zjednoczonej Europy w radosnej i przyjaznej atmosferze. Tegorocznymi laureatami zostali:

I miejsce klasa II d –  Julia Sołowiej , Aleksandra Jakuć,|
II miejsce klasa II b – Patrycja Chudzińska, Dominika Jacejko, Amelia Szumska,
III miejsce ex aequo  klasa II a – Katarzyna Markowska, Agata Roszkowska, Piotr Kosakowski i VII a – Rozalia Postlep, Paweł Cylwik, Karol Turowski.

Gratulujemy wiedzy oraz zaangażowania w rywalizację. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji gry europejskiej w przyszłym roku szkolnym.

Barbara Joka, Ewa Zalewska