EdukacjaMiasto i Gmina

Przedszkolaki w Parku Morza, Lądy, Oceany

W piątek, 15 czerwca przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Choroszczy, Klepacz i Złotorii wybrały się na wyprawę do Parku Morza, Lądy, Oceany w gminie Juchnowiec. Głównym celem wycieczki było odkrywanie piękna morza i jego mieszkańców poprzez zabawę i doświadczenia.

Na zbiórce porządkowej z kapitanem przedszkolaki zostały podzielone na grupy, które ze swoimi opiekunami udały się na poszukiwanie przygód. I tak dzieci spotkały się z piratem, miały możliwość doświadczyć podróży w wielkiej skrzyni falującej na morzu, karmiły czarodziejskie rybki, spełniające najskrytsze życzenia, zwiedzały starą łódź oraz poznawały różnorodne zwierzęta zamieszkujące morza i oceany. W międzyczasie mogły pobawić się na dmuchanym zamku podwodnej księżniczki, wykazać się odwagą zjeżdżając na tyrolce czy pokonać tor przeszkód ukryty w zagajniku. Dzieci zostały oprowadzone po muzeum morza oraz same mogły udać się w rejs na malutkich łódeczkach.

W przerwie pomiędzy przygodami, w świetnych nastrojach posililiśmy się pysznym bigosem, kiełbaskami i rogalikami przygotowanymi przez nasze panie kucharki. Wszyscy byliśmy zaskoczeni kiedy okazało się, że już czas wracać do przedszkola.

Tegoroczny piknik był dla wszystkich wyjątkowym przeżyciem. Trudno było znaleźć odpowiedź na pytanie kapitana – Ca wam się najbardziej podobało? Po odpowiedziach – rekiny, statki, okręty ktoś w końcu stwierdził, że tak naprawdę to wszystko, z czym reszta przedszkolaków jednogłośnie się zgodziła.

Małgorzata Hubbell