KulturaMiasto i GminaSportWydarzenia

Nowi mistrzowie tańca towarzyskiego podczas XIX OTTT w Choroszczy

Choroszczą owładnęły tańce! Soliści i solistki, pary taneczne w wielu kategoriach wiekowych nie tylko z naszej gminy, ale Podlasia i innych regionów Polski stanęły do rywalizacji podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Choroszczy. 17 czerwca 2018 roku odbyła się już XIX edycja tej imprezy, której organizatorem była nasza instytucja oraz studio tańca Kadryl.

Parkiet wypełnił się tancerzami już od wczesnego przedpołudnia. Młodzi adepci tańca towarzyskiego w pięknych stylizacjach absorbowali uwagę licznie zgromadzonej widowni. Najmłodsi tancerze prezentowali kombinacje taneczne tańców standardowych oraz latynoamerykańskich. W II bloku widzieliśmy również młodzież mierzącą się z kombinacjami tanecznymi oraz stylami. Widzieliśmy piękne i profesjonalne wykonania m. in. jive, cza-czy, czy walca wiedeńskiego nazywanego królem walca. III blok był blikiem mistrzowskim, gdyż rozegrane zostały Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego. Mistrzowie i mistrzynie parkietu łamali zasady wszelkiej grawitacji oraz przekraczali granice elastyczności ciał, oczywiście tylko w kategoriach tańców latynoamerykańskich. W tańcach standardowych roztaczali czar i błysk eleganckich strojów i fryzur. Oczy zgromadzonych nie mogły oderwać się od parkietu wypełnionego parami tanecznymi.

W imprezie nie zabrakło silnych akcentów z Choroszczy: dwie grupy zajęć tańca nowoczesnego z Centrum Kultury w Choroszczy: Dziołchy i Hiphopowa Drużyna wystąpiły pomiędzy blokami tanecznymi prezentując nieco inne style tańca na równie wysokim poziomie. Wśród turniejowych tancerzy znalazło się grono uczestników zajęć tańca towarzyskiego z choroszczańskiej instytucji, których prowadzą Karolina Poniatowicz oraz Dariusz Jabłoński. Nasi instruktorzy również podczas niedzielnego turnieju zaprezentowali się publiczności i gronu sędziowskiemu, a swoim tańcem podbili serca widzów i wzrok oceniających zdobywając tytuł Mistrzów Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że choroszczanie mogą trenować pod okiem mistrzów!

Zwycięzców nagradzał dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński oraz prezes Podlaskiego Okręgu Tańca Gracjan Konstantynowicz, którzy wcześniej otworzyli I i II blok konkursowy. Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego otworzył Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Z klasyfikacją generalną można zapoznać się klikając w link.

Dziękujemy za pomoc w organizacji XIX Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Choroszczy Burmistrzowi Choroszczy, Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, Studiu Tańca Justyna&Gracjan Kadryl z Białegostoku.

Więcej zdjęć na stronie www.kultura.choroszcz.pl