I turnus zajęć letnich organizowanych przez M-GCKiS za nami

I turnus zajęć letnich już za nami! Było wiele wyjazdów w nowe, do tej pory jeszcze nieodwiedzane miejsca. To sprawiło, że półkolonie letnie były atrakcyjne i obfitowały w moc wrażeń. W pierwszy dzień grupa 30 dzieci wraz z opiekunami udała się do Tykocina na zamek. Tam czekały na nie warsztaty z Tatarami, podczas których można było zapoznać się z historią Tatarów w naszym regionie, a także spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku oraz w walce na plastikowe szable. Dzieci zwiedzały również zamek, chodziły po piwnicach oraz weszły na zamkową wieżę. Po tych aktywnościach udały się na obiad. Pogoda w ten dzień nie dopisała, dlatego nie można było zwiedzić tego uroczego miasteczka. Dzieci wróciły do Centrum Kultury, gdzie Pan Jerzy Tomzik zorganizował przesłuchania muzyczne do swojego zespołu.

DSC_0078

DSC_0109
We wtorek grupa pojechała do Poczopka. Na początek posiliła się pysznym obiadem, by następnie zwiedzić Silvarium. Była to fascynująca przygoda, bowiem teren oraz obiekty zaaranżowane są na szerokiej przestrzeni, można tam oglądać dzikie zwierzęta, przede wszystkim ptaki, które są tam leczone. Dzieci wspinały się także na wielkie kamienie, które tworzą coś na kształt lokalnego Stonehenge.

DSC_0059

DSC_0077
We środę dzieci pojechały do Grajewa do Muzeum Mleka. Ciekawe miejsce, interaktywne i pełne atrakcji. Wystawa, zabawa oraz dojenie sztucznej krowy. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach malowania barwnikami na mleku. Później udały się do Izby Historycznej, w której to można było oglądać pamiątki oraz broń z terenów Grajewa.

DSC_0063

DSC_0106
Czwartek to Augustów i piękny rejs Doliną Rospudy. Daleka droga, ale warta przebycia dla tak uroczych chwil na statku.

DSC_0080

DSC_0116

Ostatni dzień uczestnicy zajęć letnich spędzili w Twierdzy Osowiec, gdzie pod czujnym okiem przewodnika zwiedzali bunkry i siedzibę wojsk. Poznali kawał historii, fascynujące opowieści i ciekawostki sprawiły, że dzieci wsłuchiwały się w odległe czasy.

DSC_0058

DSC_0121
Na koniec zostało zorganizowane ognisko.

DSC_0207
Cała grupa wróciła do Centrum Kultury, gdzie na zakończenie zostały wręczone dyplomy. Dziękujemy wszystkim serdecznie za wsparcie podczas półkolonii letnich, szczególnie Burmistrzowi Choroszczy za udostępnienie autokaru gminnego.