KomunikatyMiasto i GminaZ Urzędu

UWAGA: utrudnienia w ruchu w mieście Choroszcz w dniach 30.07-13.08.2018

Urząd Miejski w Choroszczy zawiadamia mieszkańców Gminy Choroszcz o planowanej zmianie czasowej organizacji ruchu na ulicach miasta, związanej z przebudową ulic: Dominikańskiej, A. Mickiewicza i Rynek 11 Listopada w Choroszczy.

Czasowa zmiana organizacji ruchu wprowadza następujące ograniczenia w ruchu w mieście Choroszcz:

ULICA DOMINIKAŃSKA:

W związku z koniecznością wymiany gruntu na całej szerokości pasa drogowego, w dniach:
od 30.07.2018r. (poniedziałek od godz. 8.00) do 13.08.2018r. (poniedziałek do godz. 18.00) ZOSTANIE WYŁĄCZONY Z RUCHU ODCINEK UL. DOMINIKAŃSKIEJ – OD MOSTU NA RZECE HORODNIANKA DO SKRZYŻOWANIA Z UL. OGRODOWĄ (ze skrzyżowaniem włącznie).

Zamknięcie tego odcinka spowoduje następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • brak dojazdu do centrum miasta Choroszcz od strony skrzyżowania ulic Zastawie I i Piaskowa – wyznaczony został objazd przez miejscowość Sienkiewicze i wjazd do miejscowości Choroszcz ulicami: Białostocką i A. Mickiewicza (od Rynku 11 Listopada do ul. Powstania Styczniowego), zgodnie z załączoną mapą zalecanego objazdu;

  • brak możliwości dojazdu linii komunikacji miejskiej nr 103 do cmentarza w Choroszczy – na czas zamknięcia odcinka ul. Dominikańskiej, trasa linii komunikacyjnej nr 103 ulegnie czasowemu skróceniu. Przystankiem końcowym będzie zatoka autobusowa przy Placu Brodowicza (autobusy nie będą kursować ulicami: H. Sienkiewicza, Ogrodową, Dominikańską i Piaskową);

  • brak możliwości dojazdu do centrum miasta Choroszcz autobusów linii komunikacyjnej nr 11161 Białystok-Kruszewo – na czas wyłączenia z ruchu odcinka ul. Dominikańskiej, trasa linii komunikacyjnej nr 11161 ulegnie czasowemu skróceniu. Autobusy kursujące na tej trasie będą kursować z pominięciem ulic: Dominikańskiej, Ogrodowej i H. Sienkiewicza. Przystankiem umożliwiającym wsiadanie i wysiadanie w miejscowości Choroszcz, będzie tymczasowy przystanek zlokalizowany na ul. Piaskowej przy posesji nr 2;

  • dojazd do posesji położonych przy ul. Dominikańskiej na odcinku od Rynku 11 Listopada
    do skrzyżowania z ul. Ogrodową odbywać się będzie ulicami: Szkolną i Rynek 11 Listopada – Wykonawca przebudowy Rynku 11 Listopada w Choroszczy umożliwi, na czas zamknięcia skrzyżowania ulic: Dominikańskiej i Ogrodowej, przejazd wykonaną jezdnią na odcinku
    od ul. Szkolnej do ul. Dominikańskiej;

  • dojazd do Urzędu Miejskiego w Choroszczy odbywać się będzie od strony ul. Ogrodowej drogą wewnętrzną – wjazd z ul. Ogrodowej obok budynku o nr porządkowym 2B.


ULICA RYNEK 11 LISTOPADA:

W związku z realizacją III etapu przebudowy Rynku 11 Listopada w Choroszczy, OD DN. 30.07.2018 NASTĄPI CZASOWE WYŁĄCZENIE RUCHU NA ODCINKU OD UL. J.K. BRANICKIEGO DO ULICY A. MICKIEWICZA. Taki stan będzie utrzymywał się do końca prowadzonych robót budowlanych. Objazd od ul. J.K. Branickiego do ul. Białostockiej odbywać się będzie zgodnie z trasami objazdów obowiązujących dla prowadzonej równolegle przebudowy uli. A. Mickiewicza.

Mając na uwadze powyższe, Urząd Miejski w Choroszczy prosi wszystkich użytkowników dróg: mieszkańców, pieszych, kierowców, a w szczególności osoby korzystające ze środków zbiorowej komunikacji, o wyrozumiałość z powodu utrudnień w ruchu, na jakie napotkają w najbliższym czasie.

Kierowcom jadącym do centrum Choroszczy od strony Miasta Białystok, zaleca się kierowanie w kierunku drogi krajowej S8 i wjazd od strony węzła „Choroszcz”.

Za utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.


Zmiana organizacji ruchu w mieście Choroszcz_30.07.-13.08.2018


W związku z powyższym zmianie ulegają także trasy autobusów linii 103 i relacji Białystok – Kruszewo. Szczegóły znajdują się tutaj.


Aktualizacja 1 sierpnia

Urząd Miejski w Choroszczy zawiadamia mieszkańców Gminy Choroszcz o planowanych kolejnych zmianach w czasowej organizacji ruchu związanych z realizacją inwestycji drogowych na terenie miasta Choroszcz, które zaczną obowiązywać od dnia 02.08.2018r. (czwartek).

ULICA DOMINIKAŃSKA:

W związku z udrożnieniem skrzyżowania ulic: Dominikańska i Ogrodowa, dojazd do posesji położonych przy ul. Dominikańskiej na odcinku od Rynku 11 Listopada do skrzyżowania z ul. Ogrodową od dnia 02.08.2018r. (czwartek) odbywać się będzie od strony ul. Ogrodowej.

Pozostawiony zostaje dojazd do Urzędu Miejskiego w Choroszczy od strony ul. Ogrodowej drogą wewnętrzną – wjazd z ulicy Ogrodowej obok budynku o nr porządkowym 2B.

ULICA RYNEK 11 LISTOPADA:

Wykonawca przebudowy ulicy Rynek 11 Listopada od dnia 02.08.2018r. (czwartek) zamyka przejazd wykonaną jezdnią na Rynku 11 Listopada na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Dominikańskiej.

Wykonawca przebudowy ulicy Rynek 11 Listopada od dnia 02.08.2018r. definitywnie wyłącza z ruchu przejazd na odcinku od ul. J.K. Branickiego do ul. A. Mickiewicza. Taki stan będzie utrzymywał się do końca prowadzonych robót budowlanych. Objazd od ul. J.K. Branickiego do ul. Białostockiej odbywać się będzie zgodnie z trasami objazdów obowiązujących dla prowadzonej równolegle przebudowie ul. A. Mickiewicza.