Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

We wtorek 4 września w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Była to już siódma edycja tej ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. U nas czytaliśmy po raz czwarty. Na spotkanie przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Choroszczy oraz pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy.

Przed rozpoczęciem czytania wysłuchaliśmy wykładu na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego oraz genezy powstania „Przedwiośnia” przedstawionego przez Izabelę Wilczewską, aktorkę Białostockiego Teatru Lalek, która rozpoczęła czytanie tekstu. Następnie czytali: Burmistrz Choroszczy – Robert Wardziński, Karolina Polak, Ewa Zawistowska, Mieczysława Wysocka, Marzanna Szumkowska, Janiana Romanowska, Przemysław Waczyński, Krystyna Kosior, Beata Marlena Jeżerys, Donata Adamska, Eulalia Rutkowska, Anna Dąbrowska-Czochańska i Anna Aponowicz.
Uczestnicy czytania otrzymali upominki w postaci sowy oraz zakładki do książek na pamiątkę tegorocznej akcji Narodowego Czytania.
Serdecznie dziękuję wszystkim czytającym oraz przybyłym mieszkańcom za chęć uczestniczenia w Narodowym Czytaniu.

BP