Wydarzenia

Jesienne Targi Ogrodnicze i Leśne w Szepietowie – zapraszamy!

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie serdecznie zaprasza na Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” oraz Targi Leśne, które odbędą się 6-7 października br. w Szepietowie. Targi to wspaniała okazja do zrobienia zakupów i przygotowania się na koniec sezonu ogrodniczego i sadowniczego. Można będzie też zapoznać się z nowościami szkółkarzy, otrzymać porady na temat ochrony i pielęgnacji roślin. Jak co roku, oprócz oferty handlowej wystawców, będzie można poszerzyć swoją wiedzę dzięki poradom udzielanym przez doradców, którzy będą dostępni przez cały czas trwania targów.

Swoją ofertę podczas targów przedstawią też pszczelarze, u których będzie można zaopatrzyć się w produkty pochodzące z polskich pasiek. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował również konferencje pszczelarską pt.: „Żywienie pszczół i rola składników pokarmowych w zrównoważonej hodowli pszczół”, którą poprowadzi mgr inż. Piotr Nowotnik.

Ponadto wszyscy uczestnicy będą mieli do dyspozycji mnóstwo dodatkowych atrakcji: zostaną rozstrzygnięte konkursy, szczególnie zapraszamy na ten organizowany przez PODR Szepietowo ph. „Zgadnij co to za roślina”, będzie można śledzić występy zespołów ludowych oraz zaopatrzyć się w produkty regionalne i ekologiczne. W ramach Targów Leśnych będzie możliwość obejrzenia sprzętu wykorzystywanego do prac leśnych oraz zapoznania się z ofertą firm oferujących takie maszyny.

Tradycyjnie Targom Ogrodniczym i Targom Leśnym będzie towarzyszyła wystawa królików rasowych. Wszyscy zainteresowani tymi zwierzętami będą mogli przyjrzeć im się z bliska, jak i również zakupić te wybrane.

Program Jesiennych Targów w Szepietowie

Sobota, 6 października

10.00   Otwarcie Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” i Targów Leśnych – Adam Niebrzydowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (tereny wystawowe)

Niedziela, 7 października

10.00   Konkurs: „Zgadnij co to za roślina?” (namiot PODR, tereny wystawowe)
10.00   Konferencja: „Żywienie pszczół i rola składników pokarmowych w zrównoważonej hodowli pszczół” – mgr inż. Piotr Nowotnik (budynek PODR, sala nr 4)
12.30   Wręczenie odznaczeń państwowych

Rozstrzygnięcie konkursów: Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta, Hit Targów Ogrodniczych

W programie również: doradztwo rolnicze, pokaz królików rasowych; występy zespołów artystycznych; produkty regionalne i ekologiczne.

Zwiedzanie stoisk, oferta targowa – godz. 9.00 -16.00.

6-7 października zapraszamy do Szepietowa – naprawdę warto!