Wydarzenia

Obchody powstania Komendy Lokalnej POW w Choroszczy

Uroczystość powstania POW w Choroszczy była obchodzona w 2018 r. po raz drugi, ale na stałe wejdzie w kalendarz świąt patriotycznych w Choroszczy. Rocznica powstania Komendy Lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy obchodzona jest bardzo uroczyście. W tym roku mija 101 lat od jej założenia.

7 października 2018 r. zostały zorganizowane obchody przy pamiątkowym kamieniu ustanowionym dzięki staraniom Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, a ufundowanym przez Burmistrza Choroszczy przy zbiegu ulic Lipowej i Sienkiewicza, w miejscu zwanym Birża, gdzie przed stu laty, 7 X 1917 w domu Wilczyńskich założono komórkę POW.
W uroczystościach zorganizowanych przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy wzięli udział: Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z radnymi, delegacje szkoły podstawowej, przedszkola samorządowego, przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, a także potomkowie rodzin członków Komendy Lokalnej POWu. Kwiaty złożył także Dyrektor M-GCKiS w Choroszczy. W obchodach wzięli udział również harcerze z Choroszczy. W tym roku została zamontowana tablica informacyjna przy kamieniu.