Dzień Nauczyciela 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Oświaty!

Jak co roku gromadzimy się wspólnie w szkołach Naszej Gminy, by Państwu – Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy, złożyć najlepsze życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej, a poprzez ten fakt wyrazić nasz głęboki szacunek wobec Waszej pracy i zaangażowania.

Zawodowo przekazujecie Państwo wiedzę uczniom, ale wszyscy wiemy o tym, że jeśli ograniczymy się tylko do tego faktu – będzie to zdecydowanie za mało, by opisać Wasze prawdziwe zaangażowanie. Wasz codzienny trud to przecież nie tylko nauczanie młodych ludzi, ale też ich wychowanie, motywowanie do działania, rozwiązywanie konfliktów, łagodzenie sporów, tłumaczenie skomplikowanego świata, budzenie zainteresowania nim, a nade wszystko – świecenie przykładem. Wasza praca, Szanowni Pedagodzy, to bowiem wyjątkowe powołanie, które jest podstawą i filarem trwania oraz rozwoju społeczeństw. Wasz wysiłek został także wspaniale odciśnięty w szeregu pokoleń mieszkańców Gminy Choroszcz.

W roku obchodów Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, działalność polskich nauczycieli na rzecz twórczego, wolnego myślenia, a przede wszystkim postępowania wedle społecznie pożądanych wartości, jawi się jako wyjątkowo dar. Za ten dar dziękujemy i mamy nadzieję dalej z niego czerpać.

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, wszystkim Państwu: Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty życzę wspaniałych obchodów, życzę też wiele satysfakcji z podjętego powołania, a także samych sukcesów w pracy. Wszystkiego, co najlepsze!

Robert Wardziński
Burmistrz Choroszczy