HistoriaMiasto i GminaZ Urzędu

Choroszcz – Rynek 11 Listopada odmieniony! Czarujący!

Rynek 11 Listopada w Choroszczy z każdym dniem odkrywa przed nami coraz więcej ze swojego piękna. Prace jeszcze się nie skończyły, a przestrzeń już zachwyca. Wspaniale obrazują to zdjęcia choroszczanina Marka Sokoła. Widok, przyznacie Państwo – jest niezwykły – czarujący.

Za dnia, Rynek 11 Listopada w Choroszczy prezentuje się w eleganckim – jasno-szarym granicie nawierzchni, połączonym z soczystą zielenią widocznych nasadzeń trawy i bukszpanów. Za chwilę na Rynku staną parkowe ławeczki, a także posadzone zostaną nowe, eleganckie drzewa. Co się dzieje na Rynku wieczorem? Wieczorem Rynek staje się sceną dla roztańczonych, kolorowych fontann. Latem będą one pełnić funkcję kurtyn wodnych, przynosząc ulgę spacerowiczom w upalne dni i z pewnością ciesząc najmłodszych.

Przy tym rewitalizowany Rynek 11 Listopada w Choroszczy harmonijnie współgra i doskonale podkreśla historyczne oraz ważne dla Choroszczy miejsca: Kościół Rzymskokatolicki  Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika, a także pomnik poświęcony „Obywatelom Choroszczy i okolic poległym w walkach o wolność Ojczyzny”. Wydobywa też urok okalających centrum historycznych zabudowań… Dzięki temu Choroszcz nie tylko pięknieje, ale też wraca do historycznych założeń miejsca. Mieszkańcy z kolei otrzymują nową, integrującą wszystkich przestrzeń. Przestrzeń, która dotąd była nieznana, a z której na pewno będą dumni.

Już dziś bardzo się cieszę z tych zmian – nie ukrywa radości Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.  Już teraz, na etapie końcowych prac nad rewitalizacją, Rynek robi niesamowite wrażenie! A co się będzie działo za miesiąc, kiedy planowane jest zakończenie prac? Całość z pewnością nas zachwyci! Już dziś zapraszam wszystkich do Choroszczy! – dodał włodarz i gospodarz Gminy Choroszcz.

Rewitalizacja i przebudowa Rynku 11 Listopada możliwa jest dzięki współpracy Gminy Choroszcz ze Starostwem Powiatowym w Białymstoku, a także Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w ramach RPO WP 2014-2020 dla projektów zgłoszonych przez gminy należące do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia N.A.R.E.W.

UM

fot. Marek Sokół