Miasto i GminaSportWydarzenia

Sezon morsowania rozpoczęty!

W niedzielę 14 października Mroźne Stwory, czyli grupa miłośników morsowania z Choroszczy rozpoczęła sezon. Wiele ciepłych miesięcy czekali, by przywdziać żółte czapki i wskoczyć do zimnej wody.

Grupa morsów Mroźne Stwory rozpoczęła sezon morsowania w jesiennej aurze. W promieniach słońca odważni zimnolubni wskoczyli do wody Kominowego Bajora. Po rozgrzewce kąpiel była orzeźwiająca, a stojący na brzegach kibice ich dopingowali. Najwytrwalsi wytrzymali nawet do 10 minut! 

Po wyjściu z wody czekała na gości pyszna grochówka ugotowana przez niezawodne panie z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy oraz ognisko. Podczas imprezy był obecny również Burmistrz Choroszczy, który od początku wspiera Mroźne Stwory. 

Dziękujemy Zakładowi Energetyki Cieplnej, Wodnej i Kanalizacyjnej w Choroszczy oraz pracownikom i dyrekcji Przedszkola Samorządowego w Choroszczy za pomoc w organizacji imprezy. A kolejnych śmiałków zachęcamy do przyłączenia się i zostania Mroźnym Stworem nie tylko jesienią, ale i w najbardziej siarczyste mrozy!

Na nowy sezon na terenie „Kominowego Bajora” stanął namiot, który będzie służył morsom, a Ci zapraszają wszystkich na coniedzielne spotkania, które odbywają się o godzinie 12:00.