Napiszmy list do przyszłości i umieśćmy go w Kapsule Czasu!

Szanowni Mieszkańcy Gminy Choroszcz! 11 listopada 2018 roku będziemy uroczyście obchodzić wspaniałe historyczne wydarzenie jakim jest 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień w gminie Choroszcz nabierze dodatkowego wyrazu, ponieważ wówczas dokonamy też uroczystego odsłonięcia Pomnika Poległych na zrewitalizowanym Rynku 11 Listopada w Choroszczy, a także wmurujemy Kapsułę Czasu, w której przekażemy nasze wiadomości do przyszłych pokoleń.

W związku z tym ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH: dorosłych, młodzież i dzieci do napisania listów do przyszłych pokoleń. Mogą to być listy w tradycyjnej – pisemnej formie, może to być kolaż-rysunek, sam rysunek, zdjęcie czy wyklejanka – wszystko, co chcielibyśmy powiedzieć przyszłym pokoleniom choroszczan. Forma przekazu jest dowolna. Najważniejsze, aby zachować format wiadomości A5 – nasze wiadomości nie powinny przekraczać wielkości formatu A5 (połowa A4). Prosimy też, aby nie umieszczać listów w zaklejonych kopertach.

Gdzie można zostawiać listy do Kapsuły Czasu? Stworzone przez nas listy-wiadomości można składać od 8 do 10 listopada 2018 roku w specjalnie przeznaczonej do tego urnie, w kilku miejscach w Choroszczy:

– od środy 07.11 do piątku 09.11.2018 – w Urzędzie Miejskim w Choroszczy (Choroszcz, ul. Dominikańska 2), tuż obok Biura Podawczego – w godzinach pracy Urzędu (7.30-15.30);

– od piątku 09.11 do soboty 10.11.2018 – w biurze Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszcz (Choroszcz, ul. H. Sienkiewicza 27) – w godzinach pracy Centrum (8.00-21.00);

– urna będzie też obecna podczas wszystkich wydarzeń towarzyszących choroszczańskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – spis wydarzeń dostępny jest TUTAJ.

Co się stanie z listami do przyszłości? Listy te zostaną zebrane i wspólnie ułożone w formę Księgi Gminy Choroszcz, dlatego UWAGA – WAŻNE: prosimy o niewkładanie listów do kopert. Następnie, podczas uroczystości 11 listopada 2018 o godz. 10.30 na Rynku 11 Listopada, Księga Gminy Choroszcz zostanie uroczyście umiejscowiona w Kapsule Czasu, która z kolei zostanie wmurowana w bryłę Pomnika Obrońców Ojczyzny na Rynku 11 Listopada w Choroszczy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do napisania listu do przyszłych pokoleń
i wspólnego stworzenia Księgi Gminy Choroszcz do Kapsuły Czasu.
Taka okazja zdarza się naprawdę nieczęsto! Serdecznie zachęcamy do napisania listów do przyszłości!

Zapraszamy do wspólnego uczestniczenia w choroszczańskich wydarzeniach Narodowego Święta Niepodległości!