Dzień Misia w Szkole Podstawowej w Kruszewie

Pluszowy, mięciutki, brązowy, kolorowy- to miś, zabawka z okresu dzieciństwa, bohater wielu bajek, filmów, książek . Każdy z nas posiada lub posiadał taką przytulankę, jednak nie każdy wie, że historia pluszowego misia sięga już ponad 100 lat wstecz i 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.

Dnia 23 listopada uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka
J. Piłsudskiego w ramach Dnia Misia ubrani w „misiowe stroje” przynieśli swoje ulubione przytulanki, „zwiedzili” również wybrane kraje świata wraz z tytułowym bohaterem książki Agnieszki Suchowierskiej „Mat i świat”. Następnie rozwiązywali zadania i zagadki związane z tymi państwami np.: misiowe orgiami z koła, zatańczenie afrykańskiego tańca, angielskie domino. Poprawne wykonanie zadań pozwalało na zebranie pieczątek w „misiowym paszporcie”, dającym przepustkę do Krainy Snu. Jednym z najprzyjemniejszych elementów tego dnia była degustacja potraw, owoców z różnych zakątków świata oraz przyporządkowanie ich do miejsc, z których pochodzą. Dzieci miały również możliwość zrobienia samodzielnie słodkiej przekąski- misiowych tostów. Na koniec, po wykonaniu wszystkich zadań poprawnie uczniowie udali się do Krainy Snu, gdzie w wyjątkowym otoczeniu mogli obejrzeć film animowany o jednym z najbardziej znanych pluszowych misiów pt: „Kubuś Puchatek”.

Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej i ciepłej atmosferze. Liczymy, że to misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Anna Grądzka