KulturaWydarzenia

Spotkanie klubu DKK

W środę 28 listopada 2018 r. w godzinach popołudniowych w Bibliotece Publicznej w Choroszczy, odbyło się kolejne w tym roku, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem spotkania była Małgorzata Dobkowska, poetka, bibliotekarz, laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Jej utwory były publikowane m.in. w „Kartkach”, „Akancie”, „Kulturze”, „Poezji Dzisiaj”, „Kontaktach”, „Bibliotekarzu Podlaskim”. Debiut książkowy – tomik z 1999 r. „Zatopione w słowach”. W 2006 r. został wydany w „Świętojańskiej Serii Poetyckiej” tomik „Azymut” , za który otrzymała  nagrodę literacką „za dojrzały zbiór wierszy, świadczący o wrażliwości autorki i oryginalnym stylu poetyckim oraz znakomitym opanowaniu słowa jako materii twórczej.

Na spotkanie przybyli klubowicze, czytelnicy oraz sympatycy poezji. Pani Małgorzata Dobkowska oprócz tomików wierszy przywiozła fotografie oraz zakładki do książek z ze swoją poezją, które każdy z uczestników mógł wziąć do domu wraz z autografem poetki., Już na wstępie uczestników spotkania w podniosły klimat wprowadziły wiersze Małgorzaty Dobkowskiej, czytane przez sama autorkę. Atmosfera spotkania była miła, ożywiona dyskusją oraz ciekawymi opowieściami autorki z przebytych podróży. W kameralnej i sympatycznej atmosferze wszyscy uczestnicy spędzili niezapomniane chwile obcując z poezją, która pozwoliła choć na krótką chwilę, oderwać się od codziennych obowiązków.

Na koniec spotkania klubowicze dostali do przeczytania książkę na kolejne spotkanie, które odbędzie się w styczniu 2019 roku.

(BP)