KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Spotkanie opłatkowe u Seniorów w Choroszczy

We środę 12 grudnia Seniorzy z Choroszczy z Koła Emerytów i Rencistów nr 15 ugościli grono przyjaciół ruchu senioralnego na spotkaniu opłatkowym.

Życzenia seniorom zgromadzonym w świetlicy OSP Choroszcz złożyli Robert Wardziński burmistrz Choroszczy, ks. proboszcz kan. Leszek Struk oraz Przemysław Waczyński dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, gminnej instytucji kultury, która wspiera imprezy KEiR sprzętem, nagłośnieniem  i obsługą medialną.

Wśród gości u seniorów nie zabrakło najmłodszych mieszkańców gminy. Tym razem grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy występująca w pięknych kostiumach  przedstawiła jakże urocze jasełka, które ujęły za serce niejedną osobę uczestniczącą w wydarzeniu. Po modlitwie, życzeniach i przełamaniu się opłatkiem nadszedł czas na śpiewanie kolęd, aby podtrzymać wielowiekową tradycję i w nastroju radości oczekiwać na Boże Narodzenie i Nowy 2019 Rok. Po zakończeniu spotkania jak co roku, seniorzy we własnym gronie zebrali 300 zł, które przekażą dla dzieci ociemniałych w Laskach.