Miasto i GminaWydarzenia

Zapraszamy na Rynek – choinka czeka na wszystkich!

We wtorkowy wieczór 18 grudnia choroski Rynek pięknie rozbłysnął kolorowymi światełkami miejskiej choinki z prawdziwego zdarzenia. Nowa zimowa mieszkanka gminy Choroszcz prezentuje się naprawdę elegancko, rozświetlając i upiększając świeżo wyremontowany Rynek 11 Listopada, ciesząc mieszkańców i odwiedzających.

Wtorkowy wieczór zgromadził mieszkańców gminy Choroszcz – tych dużych, ale przede wszystkim tych małych, którzy najpierw posilając się słodkościami rozdawanymi przez miłe pomocnice św. Mikołaja, następnie wspólnym odliczaniem od „10” do „0” wyznaczyli moment, w którym Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński zapalił lampki na pierwszej w historii nowego Rynku w Choroszczy miejskiej choince.  

Radości z tego momentu nie było końca – i z samej choinki, i z leżącego śniegu, który zachęcił do robienia „orzełków”/”aniołków” na śniegu i wesołych zabaw w śnieżki. Podsumowaniem spotkania było wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Nowa mieszkanka gminy Choroszcz jest zielona, wysoka, smukła i dostojna, a w dzień, wieczorem oraz w nocy mieni się biało-niebiesko-złotymi światełkami, rozświetlając przestrzeń dookoła i upiększając cały Rynek. Choinka pięknie komponuje się z pobliskim pomnikiem, a także kościołem i okolicznymi zabudowaniami. Pasuje do nowej przestrzeni wprost elegancko!

I najważniejsze: cieszy mieszkańców i odwiedzających. Zauważyliśmy, że jak tylko pojawiła się na Rynku w Choroszczy, wzbudza zainteresowanie i wszyscy chętnie wykonują sobie z nią zdjęcia. A fotografie wychodzą naprawdę romantycznie!

Bardzo się cieszymy i zapraszamy do odwiedzenia Rynku w Choroszczy. Choroszcz i choinka czekają!

UM