Miasto i GminaWydarzenia

Szlachetna Paczka w Gminie Choroszcz!

8 grudnia, w Choroszczy odbył się finał osiemnastej edycji Szlachetnej Paczki. Ten dzień zakończył się ogromnym sukcesem gdyż wszystkie z czternastu zakwalifikowanych rodzin otrzymało ogromną pomoc. Nasz rejon jako pierwszy w Polsce włączył rodzinę do Paczki Plus (Paczki Seniora). 

Przygotowania zaczęły się już kilka miesięcy temu, kiedy to zaledwie siedmioro młodych ludzi postanowiło zebrać swoje siły i razem przyczynić się do spełnienia dobrego uczynku. Postawili przed sobą szczytny cel. Cel, którym było wywołanie uśmiechu, wzruszenia i podanie pomocnej dłoni tym, którym chwilowo zabrakło szczęścia lub potrzebowali małego impulsu do postawienia kroku naprzód.  Z różnych źródeł napłynęły zgłoszenia, następnie odbyły się spotkania z rodzinami, na których podstawie stworzone zostały opisy opublikowane na oficjalnej stronie Szlachetnej Paczki. Wolontariusze w mgnieniu oka rozpoczęli współpracę z darczyńcami, aby nikt nie został w potrzebie. 

Połączenie sił okazało się być niezwykle owocne. Pokazało to, jak ludzie potrafią jednoczyć się i razem dokonywać niemożliwego. Darczyńcami stawiały się osoby indywidualne jak i dziesiątki łączących się ludzi. Firmy takie jak „Opmar”, restauracja „SAVONA”, „Prywatny gabinet masażu z elementami kinezyterapii i fizykoterapii”, piekarnia „Szydłowscy Choroszcz”,  sklep „Chorten” przy ul. Dominikańskiej, a także Burmistrz Choroszczy i M-GCKiS w Choroszczy przyczynili się do pozytywnego przeprowadzenia całej akcji. 
 
W podzięce dostali coś bezcennego, widok łez płynących ze szczęścia, uśmiechy dzieci, słowa wzruszeń i wdzięczności, coś co trudno przelać na kartkę papieru.  Pamiętajmy, że każdy może zostać darczyńcą i wysunąć pomocną dłoń do drugiego człowieka, każdy może przyczynić się do tego, że dzień innej osoby stanie się lepszy.  Mamy nadzieje, że za rok, rejon Choroszcz dokona kolejnych rekordów i nasza „mała” społeczność ponownie się zjednoczy. Dołożymy wszelkich starań aby kolejne lata były coraz owocniejsze. Dlatego apelujemy i zapraszamy do współpracy z nami bo to od Waszego wsparcia zależy do ilu rodzin w potrzebie dotrzemy. 

Natalia Łupińska (superW)