Teatr pod Orzełkiem wystąpił zespektaklem „Kolędnicy”

W sobotę 5 stycznia Centrum Kultury i Sportu odwiedził Teatr pod Orzełkiem z Białegostoku. Tym razem wystawiono spektakl skierowany do najmłodszych pt. „Kolędnicy”. Tenże spektakl lalkowy polegał na tym, że kilkunastu widzów przebiera się w stroje tradycyjnych kolędników i prowadzeni przez Anioła z Gwiazdą odgrywali scenki z historii Bożego Narodzenia. Wydarzenie zachwyciło nie tylko dzieci ale także tłumnie zgromadzonych dorosłych, którzy przybyli na to wydarzenie ze swoimi dziećmi. Wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek nie było końca.

Spektakl „Kolędnicy” rozpoczął wznowiony cykl sobotnich spektakli dla dzieci. Kolejny już 2.02.2019 r. Serdecznie zapraszamy!

——

TEATR POD ORZEŁKIEM to profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą.

Teatr założył MARIUSZ ORZEŁEK miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych, współtwórca białostockich teatrów dla dzieci “Klapa” i “Co Nieco”. W latach 1994-2002 wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. dla Polonii rumuńskiej, belgijskiej, czeskiej, ukraińskiej, białoruskiej, litewskiej, hiszpańskiej. Otrzymał tytuł instruktora roku przyznawany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej i honorową odznakę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.