27 finał WOŚP za nami

Ponad 14 tysięcy złotych zebrał choroszczański sztab w minioną niedzielę w ramach 27 finału WOŚP, bogaty program finału wraz z licytacjami oraz uliczną zbiórką przekonał wielu mieszkańców Choroszczy do wrzucenia datku oraz ustanowienia po raz trzeci rekordowej sumy.

Sztab w Choroszczy swoja pracę rozpoczął już od wczesnych godzin porannych. O godzinie 7:30 dobyła się odprawa z policjantem oraz ostatnia kosmetyka wystroju sali i już o 8:30 ponad 20 wolontariuszy wyruszyło w teren.

O godzinie 9:00 w hali szkoły Podstawowej w Choroszczy ruszyła VII edycja futsalowego turnieju organizowanego przez pasjonata sportu Jacka Dąbrowskiego. 20 drużyn rywalizowało do późnych godzin wieczornych by wyłonić zwycięzcę. W tym roku najlepszą drużyną okazał się zespół Hurtowni Krokus pokonując w finale Team Bankiet 2-1. W przerwach między meczami można było wylicytować piłkę z autografami piłkarzy Jagiellonii (140zł), oraz obejrzeć występ Mistrza Świata we freestyle Pawła Skóry który po występie przekazał na licytację swoją książkę pt „Triki gwiazd futbolu”. Wspomniana książka znalazła swojego darczyńcę, który zasilił puszkę WOŚP kwotą 150 zł. Więcej o turnieju w oddzielnym artykule.

W samo południe na Kominowym Bajorze zebrały się Mroźne Stwory czyli nasze choroszczańskie morsy. Ulubieńcy zimnych kąpieli grają z orkiestrą już po raz drugi. W tym roku mocno zaangażowani w finał przygotowali inscenizację bajki pt „Czerwony Kapturek”, którą z poziomu plaży obejrzała blisko setka mieszkańców Choroszczy. Tuż po inscenizacji licytowano kosz Czerwonego Kapturka który zawierał słodycze, kawę, herbatę oraz butelkę przedniego wina. Darczyńca wrzucił do puszki 250 zł by cieszyć się zawartością bajkowego koszyka. Na kominowym bajorze licytowano jeszcze wiele przedmiotów, a na zmarzniętych czekały gorące kiełbaski z ogniska oraz przepyszny bigos ugotowany przez Panie kucharki z choroszczańskiego przedszkola.

Choroszczański sztab który mieścił się w budynku M-GCKiS w tym dniu odwiedziło wielu mieszkańców. Powodem były licytacje, jedną z nich była piłka z podpisami przyszłych gwiazd futbolu – piłkarzy Narwi Choroszcz, którą wylicytował burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. W internecie dwie osoby wylicytowały wyjście z dyrektorem M-GCKiS Przemysławem Waczyńskim do kina. Oprócz licytacji nie brakowało innych atrakcji. O godzinie piętnastej tradycyjny maraton zumby poprowadzony przez instruktorki M-GCKiS Małgosię i Ulę, a zwieńczeniem finału był koncert zespołu SZEPT.

Od godziny 18:00 zaczęło się liczenie pieniędzy z licytacji oraz puszek wolontariuszy, a tuż przed godz. 24.00 stwierdzono kwotę zbiórki w wysokości 14 095,04 zł, dodatkowo zebrano 7,16 € oraz 1,57 $. Wszystko to dzięki ofiarności naszych mieszkańców, którzy już po raz trzeci przyłożyli swoją cząstkę by kwota w Choroszczy przekroczyła 14 tysięcy złotych.

W imieniu sztabu WOŚP w Choroszczy chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację niedzielnego finału: Burmistrzowi Choroszczy Panu Robertowi Wardzińskiemu – za wsparcie przedmiotami licytacji, Dyrektorowi M-GCKiS Panu Przemysławowi Waczyńskiemu za udostępnienie budynku M-GCKiS na siedzibę sztabu, pracownikom M-GCKiS za zaangażowanie w przygotowania przed, w trakcie oraz po finale, instruktorkom zajęć Fitness Małgosi Sokolińskiej oraz Uli Grabowskiej za poprowadzenie maratonu Zumby, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Joannie Zawistowskiej za użyczenie hali sportowej na turniej futsalu, nie zastąpionej pani Basi, która jako obsługa techniczna hali wspomagała nas podczas finału, Jackowi Dąbrowskiemu, który już po raz siódmy ten turniej zorganizował, naszym choroszczańskim morsom w szczególności Kasi Łuszyńskiej, Tomkowi Zagórskiemu, Magdzie Berezieckiej oraz wszystkim aktorom i statystom za wspaniały pomysł z inscenizacją bajki, Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy za wycięcie przerębla umożliwiającego morsowanie, Pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego Bożenie Lenczewskiej oraz niezawodnym paniom kucharkom za przygotowanie przepysznego bigosu, sponsorom dzięki którym ten bigos mógł powstać: Sklepowi Chorten przy Alei Niepodległości w szczególności Wojciechowi i Dariuszowi Pakułom, firmie PPHU Mirmięs: jej właścicielowi Mirosławowi Kozłowskiemu, a także Andrzejowi Waszczukowi oraz firmie Vita Smak i jej właścicielom Krzysztofowi i Anny Zagórskim, podziękowania ślę także dla Piekarni w Choroszczy: jej właścicielom Elżbiecie i Janowi Szydłowskim za chleb do smacznego bigosu. Podziękowania składam również Stowarzyszeniu Lambada, w szczególności jej prezesowi Wojciechowi Jastrzębskiemu.

Ta orkiestra nie zagrałaby bez wsparcia medialnego naszych lokalnych redakcji: „Gazety w Choroszczy”, „Głosu Choroszczy” oraz Twojej Telewizji Regionalnej.

Na samym końcu swoje podziękowania składam moim wolontariuszom – osobom które najbardziej przyczyniły się do tego by uzbierać kwotę 14 tysięcy oraz mieszkańcom za ich gorące serca i wspólne granie dla orkiestry. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Adam Kamieński
szef choroszczańskiego Sztabu WOŚP

fot: Sylwia Niemyjska, Anna Kulikowska