Miasto i GminaSportWydarzenia

Izbiszcze najlepsze w Choroszczańskiej Lidze Halowej!

W minioną sobotę odbyły się ostatnie mecze w trwającej od początku grudnia IV edycji Choroszczańskiej Ligi Halowej organizowanej przez M-GCKiS. W dniu finałowym miało się zaprezentować wszystkie 12 drużyn startujących w rozgrywkach, które walczyły o poszczególne miejsca. 

Jako pierwszy miał się odbyć mecz o 11 miejsce, w którym miały zagrać „Józek Team” i Zaczerlański „Monar”. Niestety w ostatnich chwili dostaliśmy informację, że drużyna „Józka” nie dotrze na spotkanie, a chłopaki z „Monaru” jak zawsze na mecz udali się pieszo i byli już w drodze – udało ich się „złapać” tuż przed samą Choroszczą i statuetkę za 11 miejsce odebrali „w trasie”. Gratulujemy Wam wytrwałości! 

Kolejne mecze odbyły się już bez żadnych problemów. W meczu o 9 miejsce spotkały się dwie drużyny w tzw. „derbach Narwi” – czyli był to pojedynek Złotorii z YellowCity. Po bardzo ciekawym meczu ostatecznie Złotoria okazała się lepsza wygrywając 6-4, a wielka w tym zasługa Krystiana Sokoła, który zdobył 5 bramek! W kolejnym meczu o 7 miejsce zagrały Rajkom i Zaczerlany – górą byli Ci drudzy wygrywając 4-2. Trzecim rozegranym meczem było spotkanie dwóch drużyn „białostockich” czyli Piasta vs. Chorten. Obie drużyny występują w Białostockiej Ligi Sportu, w fazie grupowej zanotowały remis, a tym razem o jedną bramkę okazała się lepsza Piasta, która pokonała Chortenowców 4-3. 

Do końca pozostały więc już tylko dwa mecze, w spotkaniu decydującym o brązowych medalach FC Dziady zmierzyły się z LZS Choroszcz. Rewelacyjne „dziady”, które w fazie pucharowej musiały radzić sobie bez najlepszego strzelca drużyny Adriana Turowskiego, który był nieobecny z powodu służby wojskowej postawiły trudne warunki LZS Choroszcz, który także był osłabiony brakiem zawodników 2 ligowej futsalowej Narwi Choroszcz. Mecz był bardzo emocjonujący, chyba najciekawszy spośród wszystkich meczów dnia finałowego. Ostatecznie LZS Choroszcz wygrał 5-3 decydujące bramki zdobywając w końcówce meczu. Dla drużyny Jacka Dąbrowskiego jest to pierwsze podium w naszych piłkarskich rozgrywkach. Gratulujemy! 

I przyszedł czas na najważniejsze spotkanie, w którym zmierzyły się drużyny Izbiszcz (zwycięzcy Ligi Halowej 2015/2016 i 2016/2017) z ekipą Kopnij Babkę w Czapkę (obrońcy tytułu – zwycięzcy Ligi Halowej 2017/2018). Spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco i tak też było. Izbiszcze w pierwszej połowie zdobyły dwubramkową przewagę, po zmianie stron podwyższyły prowadzenie na 3-0 ale bardzo szybko „Babka” zdobyła bramę kontaktową, mimo wielu sytuacji wynik się nie zmienił i po dwuletniej przerwie Izbiszcze powróciły na szczyt Ligi Halowej! 

Wszystkie drużyny oprócz najlepszej czwórki pamiątkowe statuetki otrzymywały od razu po zakończeniu swoich meczów, a po spotkaniu finałowym doszło do oficjalnego podsumowania rozgrywek z udziałem Dyrektora M-GCKiS Przemysława Waczyńskiego. Rozpoczęto od wylosowania specjalnej nagrody dla strzelca „okrągłej” bramki. Łącznie zdobyto ich w rozgrywkach 324, a szczęśliwcem okazał się Dawid Konopko z LZS Choroszcz – strzelec bramki nr 70. Następnie wyróżniono najlepszych indywidualnie: króla strzelców Adriana Turowskiego (który 25 bramek zdobył tylko w fazie grupowej, w fazie pucharowej już nie grał z wcześniej wspomnianego powodu), najlepszego bramkarza, którym został Marcin Gałecki z FC Dziady i najlepszego zawodnika całych rozgrywek Roberta Krysztopika z Izbiszcz. Następnie wszystkie cztery najlepsze drużyny otrzymały piłki i statuetki, a najlepsza trójka piękne medale. 

Dziękujemy w tym miejscu Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej za nieodpłatne udostępnienie hali na rozgrywki, Burmistrzowi Choroszczy za zakup pięknych statuetek i medali, Hubertowi Siejewiczowi z Polskiego Związku Piłki Nożnej za przekazanie nagród rzeczowych no i oczywiście Dyrektorowi M-GCKiS za zakup nagród dla drużyn i najlepszych zawodników. 

Zapraszamy fanów piłki nożnej do kolejnych rozgrywek piłkarskich organizowanych przez M-GCKiS, czyli w okresie wakacyjnym do „Orlikowej Ligi Szóstek”! 


Więcej o rozgrywkach na specjalnej stronie www.m-gckis.ligspace.pl