KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Świetna zabawa podczas ferii z M-GCKiS

Ferie to czas, gdy dzieci się bawią, to przerwa od nauki i szkoły. Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wzorem lat ubiegłych zorganizowało Zimę w mieście. Był to czas spędzony aktywnie, ciekawie, a przy okazji dzieci poznały nowe miejsca i uczestniczyły w rozwijających warsztatach. Dwa tygodnie minęły szybko.

Program dwóch turnusów był bardzo zbliżony. Poniedziałki to czas poświęcony na zapoznanie się grupy 30 dzieci. Animacje miały na celu oswojenie dzieci ze sobą, następnie nasi mali uczestnicy półkolonii mieli możliwość stworzenia własnych naturalnych kosmetyków. Były więc kolorowe mydła w kształcie serc i gwiazdek. Dzieci wykonywały kule do kąpieli oraz maseczki. Na koniec grupa półkolonijna korzystała z atrakcji typowo zimowej – czyli naszego lodowiska na Orliku. Podczas pierwszego turnusu odbyły się również zajęcia muzyczne z panem Jerzym Tomzikiem.

Drugi dzień (wtorek) to wizyta w Białostockim Teatrze Lalek, gdzie dzieci mogły obejrzeć spektakl oraz zwiedziły piwnice teatru, w której przechowywane są stare lalki. Po obiedzie dzieci mogły wyskakać się w parku trampolin Jumper Park.
We środę czekały na dzieci kolejne atrakcje: basen Tropikana oraz seans w kinie Helios.

We czwartek podczas I turnusu grupa półkolonijna pojechała do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku na warsztaty folklorystyczno-teatralne. A po obiedzie wróciła do M-GCKiS w Choroszczy na warsztaty ze zdobnictwa wzorami podlaskimi. Natomiast podczas II turnusu dzieci wybrały się do Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu, gdzie czekały na nie warsztaty tworzenia papieru czerpanego, szkatułek decoupage i spacer po obiedzie.

Piątek to wizyta w Ziołowym Zakątku. Tutaj dzieci miały okazję zrobić własne mieszanki herbat oraz zapachów z ziół z ekologicznych upraw.

Był to czas intensywny, jednak pełen dobrej zabawy.

Dziękujemy serdecznie Burmistrzowi Choroszczy za udostępnienie autokaru, a także wszystkim zaangażowanym. Do zobaczenia latem!