Miasto i GminaSport

Igrzyska strzeleckie młodzieży szkolnej z broni pneumatycznej

22 lutego na strzelnicy UKS Kaliber w Białymstoku rozegrano finał wojewódzki Igrzysk strzeleckich młodzieży szkolnej. Organizatorem zawodów jest Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Choroszczy już po raz trzeci uczestniczyli w tych zawodach i jak co roku weszli do finału. Drużyna dziewcząt w składzie Maja Łazarska, Maria Raczkowska, Amelia Ramotowska awansowały do finału jako zwyciężczynie grupy południowej deklasując swoich rywali. Należy dodać, że nasze zawodniczy zajęły indywidualnie według kolejności jak wyżej 1, 2 i 5 miejsce. Drużyna chłopców w składzie Michał Mróz, Piotr Kosakowski i Kacper Marciniak z bardzo dobrym wynikiem, z 2 miejsca w Grupie przeszli do finału, zajmując indywidualnie 3,4 i 5 miejsce.

Reasumując z eliminacji powiatowych nasi dzielni strzelcy przywieźli 2 puchary, 9 medali i 8 dyplomów, rozsławiając nasze miasto oraz szkołę. Nagrodą dodatkową są punkty na świadectwie dla każdego finalisty, jak z innych olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Z 56 zespołów reprezentujących 28 szkół z województwa podlaskiego startujących w tych zawodach, do finału przeszło po 12 zespołów dziewcząt i chłopców.

W finale nasi uczniowie stanęli oko w oko ze swoimi rówieśnikami ze szkół białostockich, suwalskich i łomżyńskich. Chłopcy zajęli 5 miejsce, a dziewczęta 9 miejsce. W tegorocznych zawodach cele zostały osiągnięte. Mieliśmy szansę porównać własne osiągnięcia z innymi rówieśnikami o tych samych zainteresowaniach. Możemy być dumni z naszej młodzieży, która zdobyła doświadczenie, bowiem zawody takiej rangi są najwartościowszym treningiem.

Zachęcam młodzież klas 6 i 7 do udziału w treningach na strzelnicy w Szkole Podstawowej w Choroszcz. Może TY w przyszłym roku rozsławisz imię naszego miasta i szkoły w zawodach takiej rangi, a dla siebie zdobędziesz nowe umiejętności, dyplomy, medale, puchary i punkty na świadectwie. Fotorelacja z zawodów zamieszona została w galerii poniżej.

Instruktor Sportu Strzeleckiego
Piotr Waczyński