OSP Choroszcz wśród najaktywniejszych OSP w 2018 roku w Podlaskiem

„Wiemy, które OSP z naszego regionu to prawdziwi tytani pracy” – tak rozpoczyna się ranking najaktywniejszych jednostek OSP w Polsce, opublikowany przez portal wspolczesna.pl W gronie najlepszych, w pierwszej 5. znalazła się OSP w Choroszczy, pokonując 19 podobnych formacji z województwa podlaskiego.

Ranking najaktywniejszych podlaskich jednostek OSP został opublikowany przez Strażacki portal osp.pl (ranking można znaleźć TUTAJ). Pod uwagę brane były dane za cały 2018 rok, pochodzące z poszczególnych Komend Wojewódzkich PSP. Formacje strażaków-ochotników porównywano od względem liczby wyjazdów do akcji: wyjazdów do pożarów, interwencje w zakresie miejscowych zagrożeń, a także wyjazdy do alarmów fałszywych.

Choroszczańska OSP w roku 2018 wyjeżdżała na akcje łącznie 101 razy: 47 razy – do pożarów, również 47 razy interweniowała w sprawie miejscowych zagrożeń; niestety zdarzały się także alarmy fałszywe – tu OSP Choroszcz musiała organizować się aż 7-krotnie.

5 miejsce to wspaniały wynik OSP Choroszcz – nie ukrywa radości Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Jest to nasza miejska jednostka OSP, jedna z najlepszych w województwie i jako jedna z trzech w gminie Choroszcz włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – dodaje. W jego ramach współpracuje z Państwową Strażą Pożarną, wspomagając ją w sytuacjach zagrożenia. Aby mogła profesjonalnie pełnić swoje zadania, rokrocznie doposażamy OSP Choroszcz, jak i inne jednostki OSP działające na naszym terenie, w odpowiedni sprzęt – zarówno indywidualne zestawy ochrony osobistej, jak i narzędzia hydrauliczne typu nożyce hydrauliczne, agregaty, mierniki wielogazowe czy pompy, które pomocne są całej formacji w sytuacji zagrożenia. OSP Choroszcz wspieramy także w zakresie modernizacji ich siedziby.

W roku 2015 OSP Choroszcz otrzymała wsparcie na poziomie blisko 97 tys. zł, zaś już w 2018 roku pomoc ta wzrosła trzykrotnie i wynosiła blisko 294 tys. zł. Ogółem przez ostatnie 4 lata OSP w Choroszczy otrzymała wsparcie na poziomie blisko 750 tys. zł.

Wsparcie to popłynęło z gminy Choroszcz, jak również od innych podmiotów, m.in.: Komendanta Głównego PSP, Województwa Podlaskiego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Podlaskiego czy Funduszu Sprawiedliwości.

Dbamy więc o to, aby nasi strażacy-ochotnicy byli dobrze wyposażeni, czuli się bezpiecznie i w sposób jak najbardziej profesjonalny, spełanijący najwyższe standardy pełnili swoją służbę społeczeństwu – podsumowuje Burmistrz Wardziński.

Cieszymy się z tak wysokiej lokaty jednostki OSP w Choroszczy w rankingu najaktywniejszych jednostek OSP w Województwie Podlaskim. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy strażakom z Choroszczy!