Przedszkolaki poznają tajniki pracy w banku

Ostatnio przedszkolaki z grupy Tygryski miały przyjemność gościć panią Agnieszkę Zahorenko, mamę Aleksa, która opowiedziała nam o swojej pracy w PKO Banku Polskim.

Pani Agnieszka bardzo profesjonalnie podeszła do tematu. Na początku wspólnie z dziećmi dokonała klasyfikacji pieniędzy na banknoty i monety oraz odczytała poszczególne wartości nominałów. Następnie przedszkolaki dowiedziały się czym jest konto, jak pieniądze trafiają do banku i w jaki sposób można je wycofywać. Pani Agnieszka podkreślała jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa dla osób posiadających konta w banku oraz zachęcała dzieci do oszczędzania.

Przedszkolaki bardzo aktywnie włączały się do dyskusji zadając dużo pytań np. o funkcjonowanie bankomatów czy zasad używania kart kredytowych. Dzieci dowiedziały się czym jest pin i jak bezpiecznie przechowywać swoją kartę. Ogromne emocje wzbudził również pokaz maszyny do wykrywania fałszywych pieniędzy. Pani Agnieszka zaprezentowała niewidoczne gołym okiem hologramy znajdujące się na banknotach, a chroniące bank przed napływem fałszywej gotówki. Na koniec przedszkolaki poznały waluty innych krajów.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Zahorenko za wprowadzenie dzieci w świat pieniędzy i bankowości. Przedszkolaki słuchały zachwycone, jak pani Agnieszka opowiadała z prawdziwą pasją o swojej pracy. O tym, jak bardzo podobały się zajęcia najlepiej świadczył fakt, iż na koniec dzieci stwierdziły, że one też bardzo chciałyby pracować w takim banku. Jeszcze długo po zakończonych zajęciach dzieci kolorowały podarowane nam obrazki i oglądały przyniesione książeczki.

Małgorzata Hubbell
Aneta Wysocka