KomunikatyMiasto i Gmina

Wernisaż wystawy „Sztuka taka jak inne?” za nami

Piąty już wernisaż w ramach projektu „Ucieczka z szuflady” odbył się 11 kwietnia 2019 roku. Wystawa „Sztuka taka jak inne?” przedstawiająca prace pacjentów Zakładu Opiekunczo-Leczniczego w Choroszczy jest wypełniona emocjami. Możemy ją oglądać do 24 kwietnia 2019 roku.

Pacjentów ZOL w Choroszczy mijamy na co dzień. Są integralną częścią naszej społeczności, choć przebywają za murami szpitala. Wystawa jest przestrzenią spotkania pensjonariuszy i mieszkańców, którzy licznie przewijają się w Centrum Kultury i Sportu. Poprzez wystawę poznajemy ich emocje, dążymy do zrozumienia ich pragnień, przeżyć. Widzimy, co robią całymi dniami będąc na oddziale. A przede wszystkim jak ważną rolę pełnią ich terapeuci, którzy są z nimi na co dzień i wspierają w drodze do zdrowia. 

 

Dziękujemy pani Agnieszce Galińskiej, która sprawowała pieczę nad wystawą i pacjentami obecnymi podczas wernisażu. To dzięki niej wystawa ujrzała światło dzienne – dziękujemy za włożone serce i poświęcony nam czas. Dziękujemy pacjentom, których prace możemy podziwiać w Galerii Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Galeria oraz realizacja wystawy zostały sfinansowane ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi” – dziękujemy!