Trzeci „Bieg Konstytucji” za nami!

Wczoraj, w sobotę 4 maja odbyła się III edycja Biegu Konstytucji zorganizowanego przez Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, który obok „Biegu Niepodległości” na stałe włączył się do naszego gminnego kalendarza imprez sportowych. W pierwszej edycji w 2017 roku wzięło udział 41 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali na dystansie 10 km, w 2018 roku były do wyboru dwa dystanse 5 lub 10 km, a także krótsze trasy (250 i 750 m) dla dzieci, gdzie łącznie do rywalizacji sportowej przystąpiły 92 osoby. W tym roku, w III edycji wzięło udział łącznie 77 osób, biegi dziecięce i start biegu 5 km był w Parku Linowym w Jeronikach, następnie trasa wiodła drogą asfaltową z Jeronik w stronę Choroszczy, uliczkami na osiedlu Jana Pawła II i z powrotem do mety w Agroturystyce Jeroniczówka. 

Na starcie biegu 5 km było 16 osób z naszej gminy, a oprócz nich byli przedstawiciele wielu miejscowości z naszego regionu, ale także z Warszawy, Malborka, Gdańska, Ełku czy Augustowa. Wśród uczestników byli też przedstawiciele ośrodków MONAR w Zaczerlanach. Najpierw na terenie Parku Linowego odbyły się krótsze biegi dla dzieci, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody. Wśród dzieci najlepsi byli na 60 m: Alicja Fiedziukiewicz (Warszawa) i Michał Tomaszuk (Białystok), na 200 m: Aleksandra Kowalska (Kobyłka) i Adrian Gronostajski (Białystok), a na 400 m: Katarzyna Malesza i Jakub Jakacki (Białystok). Tuż po biegach dziecięcych, punktualnie o godz. 12:00 ruszyli na trasę biegacze na dystynsie 5 km. Pogoda była dużo słabsza niż przed rokiem, ale na szczęście nie padało.

Bieg ukończyli wszyscy startujący w zawodach i każdy z nich tuż po przekroczeniu mety otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy. W klasyfikacji „open” w kategorii damskiej wygrała Monika Tarasiuk (Rzepniki), która także zwyciężyła przed rokiem, a w kategorii “open” męskiej najlepszy był Damian Wnorowski z Tykocina. Jeśli chodzi o klasyfikacje mieszkańców z Gminy Choroszczy to wśród Pań najlepsza była Katarzyna Łotowska z Dzikich (przed rokiem wygrała na 10 km), a wśród Panów wygrał tak jak i rok temu Yury Krupitsa z Choroszczy. Gratulujemy nie tylko najlepszym ale wszystkim którzy aktywnie postanowili spędzić tę sobotę, świętując święto Konstytucji 3 maja! Na zakończenie Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wręczył najlepszym piękne statuetki!


Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj. 


Dziękujemy nie tylko Burmistrzowi ale także naszym gospodarzom: Państwu Hryniewickim z Agroturystyki Jeroniczówka, a także Marcinowi Kościukiewicz z Parku Linowego w Jeronikach, którzy oprócz tego że gościnnie przyjęli wszystkich biegaczy to także ufundowali nagrody. Dziękujemy także sponsorom: firmie Opmar Marka Borowskiego z Łysek, Krzysztofowi Zagóskiemu z firmy Vita-Smak, a także Piekarni Państwa Szydłowskich z Choroszczy. Dziękujemy także Choroszczańskim Strażakom, Harcerzom i Policjantom z Posterunku w Choroszczy, którzy zabezpieczali trasę biegu.  Do zobaczenia na kolejnej imprezie biegowej, jaką będzie w listopadzie Bieg Niepodległości.


Fotogaleria dostępna na facebooku M-GCKiS – tutaj. 

/M-GCKiS