IX Marsz z Flagą przeszedł ulicami Choroszczy

2 maja choroszczanie uczcili Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej biorąc udział w dziewiątym Marszu z Flagą, który przeszedł ulicami miasta. Zgromadzeni mieszkańcy wyruszyli z Placu Brodowicza w stronę kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela i Szczepana Męczennika w Choroszczy.

Marsz otworzył prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała” pan Grzegorz Krysiewicz. Jak co roku w wydarzeniu uczestniczyli harcerze z Choroszczy, który uświetnili je niosąc flagę naszego państwa rozpostartą na kilka metrów. Trasa tegorocznego marszu przebiegła ulicami Sienkiewicza i Branickiego i zakończyła się przy kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i Szczepana Męczennika w Choroszczy.
Uczestnicy Marszu z Flagą brali udział we mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w choroszczańskim kościele parafialnym. Po nabożeństwie odbył się tam XI Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Koncertu znakomitych artystów – Adama Januszkiewicza (fortepian) oraz Adama Bańkowskiego (bas) wysłuchali zgromadzeni goście. Na ich repertuar składały się pieśni religijne i patriotyczne. Wykonania muzyczne przeplatane były recytacjami poezji patriotycznej w wykonaniu laureatów konkursu Słowo o Polsce (wyniki tutaj).

Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do organizacji wydarzeń patriotycznych oraz wszystkim zgromadzonym uczestnikom. Dzięki Wam Święto Flagi upłynęło w Choroszczy pod znakiem radości i pozytywnych patriotycznych uczuć.