KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Ucieczka z szuflady do Szuflady Sztuki

Emilia Kosakowska (ceramika) oraz Ewelina Ramatowska (malarstwo) – choroszczańskie artystki zaprezentują się  w warszawskiej Stalowni podczas wystawy „Szuflada Sztuki”.  Wernisaż wystawy odbędzie się 24 maja 2019 roku o godzinie 18:00 (ul. Szwedzka 2/4 hala nr.9, 03-419 Praga, Warszawa)

Podczas wernisażu wystąpią: Grupa Liu Yi Lan z tańcem chińskim,  Duet muzyczny w składzie: Maria Kiciak – wiolonczela barokowa i Aleksandra Gajkowska – flet traverso, Karolina Podmokły z tańcem stylu modern z elementami new age oraz Warszawski Dom Kaligrafii z performance’em kaligraficznym. Choroszczańskie artystki są pomysłodawczyniami powstania w Choroszczy społecznej galerii „Ucieczka z szuflady”, w której od początku roku prezentują się choroszczańscy artyści.

Szuflada Sztuki to tymczasowa przestrzeń wystawowa, dedykowana osobom zarówno debiutującym, jak i posiadającym już pierwsze doświadczenia w środowisku artystycznym. To nie tylko galeria, ale też miejsce spotkań oraz wernisaże, spektakle, wieczory muzyczne, czy warsztaty.

Tekst/foto- M-GCKiS/Szuflada Sztuki