Dni Choroszczy 2019 cz.I – czwartek 6 czerwca

Cztery dni wypełnione bogactwem różnorodnych wydarzeń: oto przed nami 38. Dni Choroszczy! Zapraszamy do Choroszczy wszystkich miłośników grodu nad Horodnianką, by w dniach 6-9 czerwca skorzystać z przygotowanych atrakcji!

Pierwszym dniem będzie czwartek 6 czerwca, gdzie Dni Choroszczy zostaną zainaugurowane w Pałacyku Branickich – czeka nas sympozjum na temat sylwetek włodarzy Choroszczy w ostatnich 100 latach, następne na Stadionie Miejskim w Choroszczy odbędą się Indywidualne Gminne Igrzyska Piłkarskie – zapraszamy! 

6 CZERWCA (czwartek)

Inauguracja Dni Choroszczy: „100 lat niepodległości Choroszczy – sylwetki włodarzy grodu nad Horodnianką” – sympozjum historyczneLetnia Rezydencja Branickich (Pałac), godz. 17:00

Rok 2019 to w Gminie Choroszcz rok obchodów 100. rocznicy Wyzwolenia Grodu nad Horodnianką. W lutym, podczas oficjalnych uroczystości Jubileuszu 100-lecia Niepodległości Choroszczy poznaliśmy wydarzenia z historii narodowej i lokalnej towarzyszące temu niełatwemu, ale wyczekiwanemu procesowi. Tym razem zapraszamy, by poznać sylwetki włodarzy i gospodarzy sprawujących opiekę nad gminą Choroszcz przez ostatnie 100 lat. Wszystkich miłośników historii Choroszczy zapraszamy na sympozjum historyczne, które przybliży nam ważne postaci z przeszłości Choroszczy i będzie treściwym zaczynem do dalszych badań i poszukiwań historycznych, zwieńczonych publikacją.

Indywidualne Gminne Igrzyska Piłkarskie – zawody sportowe, Stadion Miejski w Choroszczy, godz. 18:00

Stowarzyszenie LZS „Korona” Choroszcz organizuje Indywidualne Gminne Igrzyska Piłkarskie, czyli indywidualną rywalizację w piłkarskich konkurencjach takich jak: rzut z autu na odległość, wykop z piątki na odległość, strzały z dystansu, wkręcanie z rzutu rożnego, spacer z piłką czy rzuty karne. Początek rozpoczną się o godzinie 18:00, zapisywać się będzie można przed zawodami lub przed każdą konkurencją. W zawodach może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy Choroszcz lub zawodnik spoza gminy Choroszcz, ale grający w którejś z drużyn Ligi Gminnej lub Narwi Choroszcz. Zasady rywalizacji będą jak w lekkiej atletycje, 3 serie eliminacji i 8 najlepszych w finale każdej konkurencji. Zapraszamy do udziału! Na najlepszych czekają medale w każdej konkurencji!