Dni Choroszczy 2019 cz.II – piątek 7 czerwca

Cztery dni wypełnione bogactwem różnorodnych wydarzeń: oto przed nami 38. Dni Choroszczy! Zapraszamy do Choroszczy wszystkich miłośników grodu nad Horodnianką, by w dniach 6-9 czerwca skorzystać z przygotowanych atrakcji! Będą poważne spotkania historyczne, a także warsztaty o sile marzeń, będzie rywalizacja na strzelnicy oraz z użyciem sprzętu wędkarskiego, będą atrakcyjne rodzinne, wspólne gry i zabawy, a także możliwość doznania przeżyć artystycznych: teatralnych, plastycznych oraz muzycznych. Będzie także wspólne świętowanie na Rynku 11 Listopada w Choroszczy. Tak wiele i tak różnorodnie! Zapraszamy na imieniny miasta Choroszcz – zapraszamy na 38. Dni Choroszczy!


7 CZERWCA (piątek)

Siła kobiecych marzeń – warsztaty” – spotkanie autorskie z Krystyną BezubikBiblioteka Publiczna w Choroszczy, godz. 11:00

Zapraszamy na spotkanie z Krystyną Bezubik – pisarką i nauczycielką z wieloletnim doświadczeniem. Pracuje z osobami, które chcą pisać tak, aby inni chcieli to czytać. Na prowadzone przez siebie kursy pisania zaprasza osoby, które są gotowe wypuścić swoje teksty z szuflady lub marzą o tym, by pisać, ale nie wiedzą, jak zacząć. Pracuje również z coachami, trenerami, psychologami, specjalistami, którzy swoimi tekstami chcą przyciągnąć potencjalnych klientów.

Oficjalne otwarcie Rynku 11 Listopada w ChoroszczyRynek 11 Listopada, godz. 13:00

Piękny, elegancki, nowoczesny – takie określenia najczęściej słyszymy o nowym zrewitalizowanym Rynku 11 Listopada w Choroszczy. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na oficjalne otwarcie tej zabytkowej urbanistyczno-komunikacyjnej przestrzeni w Choroszczy. Niech tradycyjne przecięcie biało-czerwonej wstęgi będzie huczne (i to dosłownie!), radosne, ale przede wszystkim niech będzie naszym wspólnym udziałem. Zapraszamy!

IV Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza ChoroszczyStrzelnica w Szkole Podstawowej w Choroszczy, godz. 17:00

Przed nami kolejne zawody strzeleckie. Tym razem, z okazji 38. imienin miasta zawodnicy powalczą o Puchar Burmistrza Choroszczy. Zawody odbędą się na strzelnicy pneumatycznej Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała w Zespole Szkół w Choroszczy, przy ul. Powstania Styczniowego 26A. Zapraszamy amatorów i miłośników strzelectwa sportowego. Zawody są otwarte, bezpłatne i bez ograniczeń wieku.

Finisaż projektu „Ucieczka z szuflady”Galeria M-GCKiS, godz. 18:00

Kto postanowił nie tylko wyjrzeć, ale wyjść z szuflady? Kto z choroszczańskich twórców się odważył? Zapewniamy, że wszyscy zachwycili! Zapraszamy, by z okazji 38. Dni Choroszczy podsumować z nami dotychczasową działalność galerii M-GCKiS uruchomioną w ramach projektu „Ucieczka z szuflady”.

Spektakl „Granica” Teatru Harmyder (Ukraina)Aula M-GCKiS, godz. 19:30
(spektakl objęty bezpłatnymi wejściówkami)

Wszystkie historie życiowe, na podstawie których pisano scenariusz spektaklu „Granica” są prawdziwe. Fabuła przedstawienia oparta jest na opowieściach pięciu kobiet, które, uwikłane w problemy egzystencjalne, odkrywają najbardziej intymne i bolesne przeżycia. Odzwierciedlają one refleksje nad stanem świadomości społecznej i przezwyciężaniem barier wynikających z mentalności Ukraińców i Polaków.

Spektakl „Granica” powstał na podstawie realnych rozmów z ludźmi: Zdecydowaliśmy się na rozmowę – mówi Rusłana Porycka z teatru „Harmyder”– żeby porozmawiać z różnymi ludźmi: jeździliśmy do Polski i do przygranicznych miejscowości na Wołyniu. Były to godziny rozmów, które potem spisywaliśmy i które wywoływały u nas zarówno uśmiech, ale też i łzy. Były to rozmowy z Ukraińcami mieszkającymi w Polsce, rozmawialiśmy także w drodze, stojąc na granicy. To również długie godziny spędzone przy stole, do którego zapraszani byliśmy przez naszych gościnnych bohaterów. Następnie zgromadzony materiał opracowaliśmy na stworzonej przez nas płaszczyźnie artystycznej, ale główne wydarzenie, wokół którego rozgrywa się akcja, miało miejsce w rzeczywistości. Jaka to płaszczyzna, w którym kierunku podążają rozmowy – zapraszamy aby się o tym przekonać doświadczając spektaklu „Granica”.