Dni Choroszczy 2019 cz.IV – niedziela 9 czerwca

Cztery dni wypełnione bogactwem różnorodnych wydarzeń: oto przed nami 38. Dni Choroszczy! Zapraszamy do Choroszczy wszystkich miłośników grodu nad Horodnianką, by w dniach 6-9 czerwca skorzystać z przygotowanych atrakcji! Będą poważne spotkania historyczne, a także warsztaty o sile marzeń, będzie rywalizacja na strzelnicy oraz z użyciem sprzętu wędkarskiego, będą atrakcyjne rodzinne, wspólne gry i zabawy, a także możliwość doznania przeżyć artystycznych: teatralnych, plastycznych oraz muzycznych. Będzie także wspólne świętowanie na Rynku 11 Listopada w Choroszczy. Tak wiele i tak różnorodnie! Zapraszamy na imieniny miasta Choroszcz – zapraszamy na 38. Dni Choroszczy!


9 CZERWCA (niedziela)

Derbowy mecz Piłkarskiej Ligi Gminnej: LZS Choroszcz vs. Lambada Choroszcz, Stadion Miejski w Choroszczy, godz. 15:45

Na boiska wybiegną zawodnicy dwóch choroszczańskich drużyn: LZS Choroszcz (rok założenia 1988) i Lambady Choroszcz (rok założenia 2008) – obie drużyny w ubiegłym roku obchodziły swoje okrągłe jubileusze odpowiednio 30 i 10 lecia istnienia. Będzie to z pewnością bardzo ciekawy mecz bowiem spotka się Mistrz Gminy 2018 LZS Choroszcz z brązowym medalistą Lambadą Choroszcz – zapraszamy na Stadion Miejski! 

Koncert Jubileuszowy 15-lecia „Rytmów Czasu”Aula M-GCKiS w Choroszczy, godz. 18:00

Zespół wokalny Rytmy Czasu (dawniej: Chór Miejski w Choroszczy) pod dyrekcją Jerzego Tomzika działa od 2003 r. W jego skład wchodzą dzieci oraz młodzież. Zespół koncertuje m.in. podczas Dni Choroszczy, uroczystości z okazji świąt narodowych odbywających się w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. Zespół ten nie od dziś jest eksportową marką gminy Choroszcz. W czerwcu oraz w listopadzie 2016 r. grupa z powodzeniem koncertowała w Grodnie, gdzie śpiewała tak pięknie i energicznie, że zrobiło się o niej głośno nie tylko w Polsce, ale i na Białorusi, czego dowodem jest okładka oraz obszerna relacja w „Magazynie Polskim”; zespół na swoim koncie ma także inne zagraniczne pokazy. Latem 2018 r. ukazała się kolejna płyta formacji pt. „Niepodległa – nasz Dom”, będąca hołdem w stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na krążku znalazły się piosenki i pieśni patriotyczne, m.in.: „Czym Ojczyzna jest”, „Wojenko, wojenko”, „Był taki czas”, „Polskie skrzydła”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”, „Kiedy rozum śpi”, „Żeby Polska była Polską” w aranżacjach autorstwa Jerzego Tomzika. Płytę nagrano w latach 2017-2018 w WEM Studio w Białymstoku. Nagranie materiału zostało sfinansowane ze składek zespołu, zaś wydanie płyty było możliwe dzięki wsparciu Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, środków Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, jak również Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku w ramach programu „Pomost dla Niepodległej”.

Koncert w ramach Festiwalu Cameralis et SacralisKościół Parafialny w Choroszczy, godz. 19:00

Wystąpią: Dariusz Hajdukiewicz – organy i truhenorgel, Rafael Gabriel Przybyła – obój barokowy

Festiwal Cameralis et Sacralis to cykl koncertów sakralnej muzyki kameralnej (zarówno wokalnych, jak i instrumentalnych), które na stałe wpisały się w czerwcowy kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Choroszcz. W 2019 roku, w czasie 38. Dni Choroszczy, odbywa się IV edycja Festiwalu. 9 czerwca zapraszamy do uczestniczenia w niezwykle interesującym koncercie w wykonaniu Dariusza Hajdukiewicza – organisty, oraz Rafaela Gabriela Przybyły – oboisty barokowego.