Miasto i GminaSportWydarzenia

Gmina Choroszcz na XVI Spartakiadzie Powiatu Białotostockiego

Gmina Choroszcz ze złotymi medalami podczas XVI Spartakiady Powiatu Białostockiego!

Już po raz 16 samorządowcy zrzucili garnitury, by w luźnych sportowych strojach poddać się rywalizacji w konkurencjach niezwiązanych z pracą biurową. Gmina Choroszcz w Supraślu wywalczyła 3 złote, jeden srebrny oraz jeden brązowy medal!

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński stanął na najwyższym stopniu podium i został uhonorowany pucharem oraz złotym medalem za rywalizację w trójboju władz. Oprócz tego, dwa złote medale przypadły zawodnikom gminy Choroszcz: Marcinowi Jaromińskiemu – za bieg na 100 m oraz skok w dal, srebro – za rywalizację w turnieju piłki nożnej, zaś brązowy medal – za konkurencje lekkoatletyczne.

Gmina Choroszcz była jedną z ośmiu z Powiatu Białostockiego, które wzięły udział w tegorocznej XVI Spartakiadzie. Zawodnicy poszczególnych samorządów rywalizowali w 19 konkurencjach, tj. trójbój władz, piłka nożna, bieg na 100 m (kobiet i mężczyzn), skok w dal z miejsca (kobiet i mężczyzn), test Coopera (bieg 12-minutowy, polegający na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w tym czasie) – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn; pchnięcie kulą 5 kg (kobiet i mężczyzn); starcie tytanów — przeciąganie liny (kobiet i mężczyzn); slalom sprawnościowy, strzał na bramkę (unihokej); piłka siatkowa 3-osobowa; wyciskanie ciężarka siedząc (10 kg – mężczyźni i 5 kg – kobiety; liczyła się suma wyciśnięć prawą i lewą ręką); rzut piłką lekarską przez plecy w tył (4 kg – mężczyźni, 3 kg – kobiety).

Rywalizacja, jak co roku była zacięta – ambicji nikomu nie zabrakło. W ogólnej klasyfikacji, Gmina Choroszcz zajęła 6. miejsce.