KomunikatyMiasto i GminaZ Urzędu

W Choroszczy powstaną Hot-spoty

Miło nam poinformować, że Gmina Choroszcz otrzymała z Unii Europejskiej bon na kwotę – bagatela: 15 tys. euro. Środki te przeznaczy na instalację bezpłatnego Wi-Fi w miejscach szczególnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów.

Bon na rozwój bezprzewodowego internetu Gmina Choroszcz otrzymała w ramach Programu „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych – WiFi4EU”. Było to możliwe dzięki temu, że Gmina Choroszcz przyjęła zaproszenie i przystąpiła do konkursu ofert. Spośród ponad 10 tys. wniosków, w pierwszej edycji inicjatywy zakwalifikowało się tylko 30% jednostek samorządowych, w tym gmina Choroszcz właśnie.

Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie dostępu do wysokiej jakości internetu w całej Unii Europejskiej poprzez instalację bezpłatnego Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, place, urzędy, biblioteki i ośrodki zdrowia.

Dzięki temu gmina Choroszcz będzie mogła zainstalować bezpłatne Hot-spoty, z których skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający.

Gdzie Hot-spoty powstaną? O to zapytaliśmy Burmistrza Choroszczy:

Cieszę się, że kolejne nasze działania przyczyniają się do podniesienia komfortu życia naszych mieszkańców, ale też gości odwiedzających naszą gminę – mówi burmistrz Chroszczy Robert Wardziński. Za uzyskany bon, w punkty bezpłatnego otwartego internetu wyposażymy miejsca publiczne, które są często odwiedzane, m.in.: Rynek 11 Listopada, teren rekreacyjny nad „Kominowym Bajorem”, Plac Brodowicza. Są to miejsca, które w ostatnim czasie zyskały nowe oblicza i nową jakość. I w dzisiejszych czasach takie udogodnienia jak bezpłatne Wi-Fi są konieczne – dodaje burmistrz Wardziński.”

Oprócz tego bezpłatne Wi-Fi pojawia się w budynku Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Choroszczy przy Dominikańskiej 2.

Kiedy nowe punkty w gminie Choroszcz realnie się pojawią? Jak tylko zostanie podpisana umowa z Komisją Europejską i zostanie wyłoniony wykonawca.