KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Kino pod gwiazdami na Rynku w Choroszczy

Ani późna pora, ani letni deszcz nie odstraszyły choroszczan. W sobotni wieczór 6 lipca na Rynku 11 Listopada w Choroszczy miała miejsce pierwsza plenerowa projekcja filmu po renowacji miejsca. Film „Z miłości do Joey” poruszył serca widzów.

Film „Z miłości do Joey” (2016, reż. Rory Feek) to historia małżeństwa oczekującego narodzin dziecka. Gdy na świat przyszła ich córka rodzice zostali bardzo uszczęśliwieni. Chwile radości nie trwały długo, gdyż okazało się, że dziewczynka cierpi na Zespół Downa, a jej matka zapadła na nowotwór. Rozpoczęła się walka o życie tytułowej Joey. Przez ponad godzinny pokaz film nie pozwalał na nudę. Historia w nim przedstawiona była oparta na faktach, co sprawiało, że film był bardzo autentyczny i pozwalał wejść widzom w przeżywanie emocji bohaterów. 

Mimo późnej pory i mżącego deszczu film zgromadził ponad czterdziestoosobową grupę widzów. Dziękujemy księdzu proboszczowi parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Stefana Męczennika w Choroszczy Leszkowi Strukowi za umożliwienie wyświetlenia filmu na fasadzie klasztoru. Dziękujemy za obecność i ciepłe napoje księdzu Sebastianowi Sumowi. Dziękujemy Akcji Katolickiej z Choroszczy za współpracę przy organizacji pokazu oraz gminie Choroszcz za sfinansowanie działania ze środków Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.