9. Moto-Jam Session

Burmistrz Choroszczy serdecznie zaprasza na kolejną edycję Moto-Jam Session. Tym razem wydarzenie odbędzie się na Rynku 11 Listopada. Spotkajmy się tam w sobotę 31 sierpnia od godziny 14.00 (oficjalne rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 15.00).

Dziewiąta edycja Moto-Jam Session na Rynku 11 Listopada przed nami. Jak co roku nie zabraknie motocyklistów, którzy dodadzą energii uczestnikom wydarzenia rykiem silników. Na wszystkich uczestników będzie czekać mały poczęstunek, natomiast tło muzyczne zapewni DJ Sawik. Impreza na Rynku potrwa do godziny 17:00 po czym wszyscy chętni będą mogli udać się na Kominowe Bajoro gdzie przewidziane jest ognisko z kiełbaskami.


Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla Bartka. Rozpocznie się ona od godziny 14:00.

Bartuś praktycznie nie chorował. Był zdrowym, pełnym życia i energii chłopcem. Uwielbia zabawy z innymi dziećmi, a najbardziej lubi grać w piłkę nożną z Szymonem – starszym bratem. Jazda na rowerze sprawia mu również ogromną radość, tym bardziej, że nauczył się bardzo szybko jeździć. Dokładnie miesiąc przed 5. urodzinami Bartusia dowiedzieliśmy się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nie mogliśmy uwierzyć, że to spotkało naszego syna. Nic na to nie wskazywało. Od momentu diagnozy i leczenia, nasze życie zmieniło się diametralnie: Bartuś musi unikać skupisk ludzi, tym bardziej jeśli ktoś ma infekcję, nawet katar jest dla niego groźny. Bartuś nie może bawić się jak wcześniej przed chorobą. Skakanie na trampolinie jest wykluczone. Przy niskich płytkach krwi każde potknięcie bądź stłuczenie może grozić krwotokiem, co jest bardzo niebezpieczne. Jazda na rowerze również jest wykluczona. Musimy pamiętać, aby dbać o czystość w domu, dezynfekować rzeczy pierwszego kontaktu, codziennie zmieniać pościel, zmywać podłogi. My jako rodzice musimy pamiętać o tych podstawowych rzeczach i wielu innych istotnych dla jego życia i zdrowia. Bartuś jest pod opieką naszą, lekarzy oraz psychologa z oddziału onkologii. Lekarze powiedzieli, że leczenie Bartusia jest przewidziane na 2 lata. Intensywną chemię będzie przyjmował do lutego 2020 roku, następnie raz w miesiącu przez pół roku chemia w szpik dokanałowo, na koniec chemia podtrzymująca przez 12 miesięcy. Chemia jest bardzo toksyczna, zabija te złe komórki jak też te dobre. Jakiś czas temu musieliśmy przerwać chemioterapię, aby ratować wątrobę. Po chemii nasz synek ma mdłości oraz wymioty co powoduje zmniejszenie apetytu. Pojawiają się również owrzodzenia jamy ustnej, przy których ból sprawia że nie chce jeść. Bartoszek jest na diecie lekkostrawnej, niestety nie wszystko mu smakuje. Chociaż nie jest łatwo, próbujemy to wszystko jakoś poukładać. Nic innego się nie liczy. Teraz musimy być razem i walczyć o życie naszego Bartusia! I głęboko w to wierzymy, że się uda. Synku, musisz być silny!!! Wiemy, że nie tylko my jesteśmy na świecie i nie jesteśmy jedynymi, którzy potrzebują pomocy. Jeśli jednak ktoś z Państwa będzie chciał nam pomóc, będziemy ogromnie wdzięczni. Za każdy gest dobrej woli i wsparcia już dziś gorąco dziękujemy.

Wsparcia Bartusiowi można udzielić wpłacając na jego subkonto Fundacji Naszpikowani 31 1140 2004 0000 3702 7863 6327

Wszystkim darczyńcom za okazałe serce i wsparcie bardzo dziękujemy! Zachęcamy również wszystkich do zarejestrowania się na dawcę szpiku. Na oddziale onkologii jest dużo dzieci, które czekają na przeszczep szpiku i nie mają dawcy. Właśnie Ty możesz uratować komuś życie! Można zgłosić się do laboratorium „Diagnostyka” w Białymstoku.

Anna i Grzegorz Werpachowscy