Tak jak w kinie – Walny Teatr w Choroszczy

„Kino Manualne” zagrało w Choroszczy. Na Rynku 11 Listopada stanęła przyczepa, która przykuwała uwagę wszystkich przechodniów. To w niej odbywały się pokazy teatralno – kinowe, które zorganizował Walny Teatr.

20 i 21 sierpnia odbyły się pokazy teatralne, spektakle i warsztaty. W ciągu dwóch dni Walny Teatr przedstawił dwa przedstawienia: „Cudowni mężczyźni z korbką” opowiadający o przygodach Zenka Dreptaka wędrującego po historii Polski i „Błędny Rycerz”, w którym Sancho Pansa opowiada o życiu swojego mistrza Don Kichota. 

Wydarzenie „Kino Manualne” zaskakiwało formą. Widzowie nie zobaczyli wielu aktorów, a jednego, który przy pomocy rzutników pisma (niegdyś często używanych w szkołach) zadziwił kameralną publiczność. Scena mieściła się w samochodowej przyczepie, a skrywała eksperymentalną formę teatralną. Mieszkańcy uczestniczyli w warsztatach. Sami stworzyli opowieści, narysowali ją na kalkach i w teatralnej przyczepie animowali: wprowadzali ruch, dialogi. Dzięki „Kinu Manualnemu” można było poczuć się tak jak w kinie podczas spektaklu teatralnego. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i Walnemu Teatrowi za przyjazd z „Kinem Manualnym”.