“Księżniczka na opak wywrócona”

Pełna zawiłości miłosnych komedia “Księżniczka na opak wywrócona” została zagrana w plenerze, na Rynku 11 Listopada w Choroszczy. Była to prawdziwa uczta teatralna w wykonaniu Teatru The M.A.S.K. 

Zagadka rozwiązana! Diana kocha Roberto, z wzajemnością. Na drodze temu uczuciu zdawał się stać cały świat: bogaty Fisberto, który starał się o rękę kobiety, Flora – zakochana w Roberto, a także Gileta podszywająca się pod Dianę. Wynikiem mieszanki były dwa śluby, do których nikt nikogo nie zmuszał. Roberto wziął za żonę Dianę, a Fisberto stał się mężem Flory. Komedię autorstwa Pedro Calderón de la Barca zobaczyliśmy w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego.

Teatr The M.A.S.K. jest grupą amatorską z Bielska Podlaskiego. Spektakl nie był ich debiutem przed choroską publicznością, wśród której mają duże grono fanów. Młodzi aktorzy pod okiem Mateusza Sacharzewskiego grają na scenach w całej Polsce (m. in. Kraków, Lublin, Warszawa) i poza jej granicami (Bruksela, Tibilisi). 25 sierpnia zagrali dla publiczności w Choroszczy. Spektakl spodobał się mieszkańcom, a frekwencja zaskoczyła aktorów i organizatorów – cały Rynek zapełnił się widownią. Pamiętajmy o tym, że sztuka jest sferą sacrum, która czy to na deskach teatralnych, czy w przestrzeni miejskiej budzi zachwyt, szacunek, zaprasza do refleksji, gdyż opowiada historie, z których każdy widz wyciąga własny morał. 

Dziękujemy Teatrowi The M.A.S.K. za wspaniałą teatralną przygodę. Teatr, choć amatorski, prezentuje bardzo wysoki poziom i mamy nadzieję, że nie raz zobaczymy go w Choroszczy.