Konkurs o naszej małej Ojczyźnie

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy oraz Książnica Podlaska im. Ł.Górnickiego w Białymstoku, zapraszają do wzięcia udziału, w konkursie literacko-plastycznym pt. „Dawno, dawno temu…, czyli podanie lub legenda małej Ojczyzny”.

Każde miasto i każda wieś mają swoją opowieści. Liczne wydarzenia to historia miejsc i  ludzi, która zapisały się na  kartach dziejów, na starych fotografiach, w książkach i  gazetach. Miejscowe legendy, rodzinne opowiadania, mroczne lub wypełnione humorem, często są poprzedzone tajemnicami. Te opowieści są  inspiracją, z których czerpiemy wiadomości o naszych Małych Ojczyznach. Warto podzielić się historią, zaprezentować ją  na nowo w niekonwencjonalny sposób.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach, wewnętrznym – Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy, która spośród zgłoszeń wyłoni  parę zwycięzców oraz powiatowym, organizowanym przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, w którym weźmie udział zwycięska dwójka konkursu wewnętrznego.

W konkursie biorą udział uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Choroszcz, w wieku 11-12 lat ( klasy V-VI). Do konkursu przystępują dwuosobowe zespoły, w którym jedna osoba ma za zadanie napisanie legendy związanej z miastem/gminą Choroszcz lub zainspirowanie się już istniejącą. Z kolei druga osoba ma zilustrować tekst koleżanki lub kolegi. Prace muszą zawierać uzupełnione Załączniki – do pobrania poniżej lub osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy, ul.Sienkiewicza 29.

Na wydrukowane prace literackie z dołączoną płytą CD, na której znajduje się tekst legendy/podania wraz z pracą plastyczną w formacie A4 czekamy do 23.09.2019,  uroczyste rozstrzygnięcie z nagrodami odbędzie się 26.09.2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy, ul.Sienkiewicza 29.

Szczegóły w regulaminie:

REGULAMIN i ZAŁĄCZNIKI (do pobrania i uzupełnienia)

Inicjatorem konkursu jest  Książnica Podlaska  im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) przy współpracy ze Starostwem Powiatu Białostockiego, Wydawnictwem Literatura oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego. Plonem konkursu będzie wydana książeczka. A perfekcyjny zestaw prac (literacka + plastyczna) oceniony przez jury, dodatkowo będzie uhonorowany.