Pierwsza Kawiarenka Historyczna już za nami!

W poniedziałkowy wieczór 30.09.2019 r. o godzinie 17:00 galeria Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wypełniała się miłośnikami historii, którzy przy kawie i ciastku dyskutowali na temat dawne. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu.

Gościem poniedziałkowego spotkania był Pan Jacek Hryniewicki z Muzeum Wojska w Białymstoku. Miłośnicy historii regionalnej, wśród których była młodzież szkolna pod wodzą Pani Ewy Zalewskiej, członkowie i sympatycy Towarzystwa, z zainteresowaniem wysłuchali odczyt z prezentacją medialną pt. „Obrona Białegostoku i walki w rejonie odcinka Żółtki. Wrzesień 1939 r.”. Dwugodzinne spotkanie przy kawie i herbacie w galerii M-GCKiS było również okazją do ożywionej dyskusji, gdzie głos zabrali m.in. Pan Stanisław Bałdyga, świadek tamtych wrześniowych wydarzeń, Grzegorz Krysiewicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała oraz Jan Adamski i Józef Waczyński z Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy.

W tym miejscu zapraszamy na kolejną edycję kawiarenki, która odbędzie się ostatni poniedziałek października tj. 28.10.2019 r. o godzinie 17:00.