V edycja Nocy Bibliotek za nami

W sobotę 5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyła się Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Jest to ogólnopolska akcja, do której nasza Biblioteka z przyjemnością dołączyła już kolejny rok z rzędu.

W naszej Bibliotece od godziny 18:00 czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Panie Animatorki rozpoczęły spotkanie od zapoznania się z uczestnikami, oraz od wspólnego spisania zasad panujących na Nocy Bibliotek. Kolejnym punktem naszego spotkania był pokaz suchego lodu. Efektowny dym, który powstawał podczas eksperymentu wzbudził w dzieciach ogromne zainteresowanie, każde z nich dostało swój własny kubełek i z bliska mogło zaobserwować jakie procesy zachodzą w tym eksperymencie. Uczestnicy wydarzenia bibliotecznego popisali się również plastycznie, wszystkie dzieci miały za zadanie wykonanie pracy plastycznej, która przedstawia ich ulubioną książkę. Wystawę prac można obejrzeć w galerii MGCKiS. Werdykt jury był jednogłośny – wszystkie prace były bardzo ciekawe i zwyciężyły „ex aequo”.

W międzyczasie Pani animatorka sprawną ręką tworzyła dzieciom piękne malunki na twarzach z których tego wieczoru nie schodził uśmiech. Po chwili skupienia nad pracą plastyczną przyszedł czas na zabawy z chustą animacyjną. W tym czasie Panie Bibliotekarki przygotowały uczestnikom poczęstunek, którym dzieci z przyjemnością się zajadały. Po krótkiej przerwie dzieci zaskoczyła kolejna atrakcja – pokaż baniek mydlanych – i tych mniejszych i tych gigantycznych do których można było wejść. Na zakończenie dnia w którym to dzieci przejęły bibliotekę, powstały przeróżne figurki z balonów.

V Noc Bibliotek zakończyła się o godz. 22:00. Pani Elżbieta Wróblewska kilkoma słowami podziękowała dzieciom za obecność zachęcając przy tym do czytania książek i korzystania z naszej Biblioteki. Wszyscy choć zmęczeni to również szczęśliwi, pożegnali się z nocnymi murami Biblioteki.