Pola Nadziei

8 października uczniowie SP w Złotorii z koła wolontariatu uczestniczyli w inauguracji X Edycji Kampanii ,,Pola Nadziei”. Spotkanie odbyło się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Zorganizowała je fundacja ,,Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Hasłem tegorocznej jubileuszowej kampanii są słowa: Jesteśmy sobie potrzebni.

Pola Nadziei to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. W programie uroczystości było: przypomnienie działań Pól Nadziei 2018/19, przedstawienie programu akcji 2019/20, dyskusja z udziałem publiczności na temat domowych hospicjów, symboliczne sadzenie pierwszych cebulek tuż obok urzędu.

Akcja rozpoczyna się jesienią, gdy sadzone są cebulki kwiatów, a kończy się kwestą wiosenną, kiedy żonkile zakwitną.

Nasza szkoła po raz trzeci bierze udział w tej pięknej i szlachetnej inicjatywie. Podczas inauguracji przedstawiciele naszej szkoły odebrali materiały edukacyjne i pakiety cebulkowe. Żeby te cebulki mogły zakwitnąć potrzebujemy waszych rąk i naszej wspólnej pracy. Stwórzmy nasze wspólne Pola Nadziei.

                                               Katechetka SP Złotoria