Lambada Girls i SP Choroszcz w Turnieju Tymbarku!

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku – rozpoczęła się XX edycja turnieju. Z naszej gminy zgłosiły się trzy drużyny: chłopcy ze Szkoły Podstawowej w kategorii U-12, a także dwie drużyny dziewczynek z Akademii “Lambada Girls” w kategoriach U-8 i U-10.  


Lambada Girls

W najbliższy piątek, tj. 25 października dziewczynki “Lambada Girls” rozpoczynają swoją Tymbarkową przygodę. W Zabłudowie w ramach eliminacji powiatowych w kategorii U-10 Lambadowe dziewczynki zmierzą się z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Zabłudowie. Stawką jest o awans do finału wojewódzkiego! Powodzenia!

Lambada Girls ma zgłoszoną także drużynę w najmłodszej kategorii U-8 ale w tym roczniku w powiecie białostockim nie ma innej drużyny więc Lambada Girls w przyszłym roku zagra od razu w finale wojewódzkim!


Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Choroszczy

21 października w piękną słoneczną pogodę zawodnicy z Choroszczy udali się do Zabłudowa. W turnieju powiatowym udział wzięli chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi . Szkoła z Choroszczy pokazała, że ma w swoich murach świetnych młodych sportowców. Na 12 drużyn biorących udział w turnieju SP Choroszcz pod wodzą trenera, nauczyciela wychowania fizycznego Mariusza Dzienisa zajęła znakomite 2  miejsce dochodząc do samego finału gdzie niestety nastąpiła porażka ze Szkołą Podstawową z Dobrzyniewa. Trochę szkoda ponieważ z przekroju całego spotkania nasza szkoła była drużyną lepszą, ale niestety mniej skuteczną, a do finałów wojewódzkich awansują tylko zwycięzcy turniejów powiatowych. Mimo wszystko wielkie barwa i gratulacje naszym chłopakom za tak godne reprezentowanie szkoły i miasta Choroszcz.

Mariusz Dzienis


Jak już mowa o trenerze Mariuszu Dzienisie to poniżej kilka relacji jego autorstwa z ostatnich występów szkolnych drużyn:

Dnia 26.09 reprezentacja szkoły w piłce nożnej chłopców udała się do Gródka na turniej eliminacyjny. Nasi uczniowie zaprezentowali się ze znakomitej strony zajmując pierwsze miejsce i uzyskując tym samym awans do finałów tych rozgrywek. Warto odnotować fakt, że nasza szkoła wyeliminowała faworyta i gospodarza rozgrywek drużynę z Gródka. Naszym uczniom życzymy powodzenia w fazie finałowej! 

Skład drużyny: Dawid Biernacik, Bartosz Krysztopik, Damian Wiszowaty, Adrian Sadowski, Dawid Aneszko, Dawid Dziejma, Przemysław Adamski, Marek Garbowski, Dominik Kozłowski, Krzysztof Roszkowski


Dużym sukcesem zakończyli rozgrywki międzyszkolne w Powiecie Białostockim nasi młodzi piłkarze. Reprezentanci naszej szkoły w pięknym stylu wygrywają kolejny turniej 11 października i zostają mistrzami Powiatu Białostockiego. Drugie miejsce przypadło szkole podstawowej z Kleosina, a trzecie zajęła szkoła z Wasilkowa. Pozostałe miejsca zajęły SP z  Michałowa, Gródka, Juchnowca, Zabłudowa, Czarnej Białostockiej, Studzianek, Poświętnego, Dobrzyniewa Dużego. Chłopcy zdobyli także nagrody indywidualne, a obserwatorzy i kibice oprócz zwycięstwa gratulowali nam świetnej gry na którą bardzo miło się patrzy. Brawo SP Choroszcz. BRAWO DRUŻYNA. Skład zwycięskiej drużyny: Dawid Biernacik, Bartosz Krysztopik, Damian Wiszowaty, Adrian Sadowski, Dawid Aneszko, Dawid Dziejma, Przemysław Adamski, Marek Garbowski, Dominik Kozłowski, Krzysztof Roszkowski, Kamil Kondraciuk


16.10.2019 SP CHOROSZCZ ZNOWU ZWYCIĘSKA!!! Kolejny turniej,  kolejne mecze i kolejne zwycięstwa. Nasza drużyna w piłce nożnej po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna tym razem w rozgrywkach wojewódzkich, pewnie odniosła komplet zwycięstw nie dając nikomu złudzeń kto tego dnia był zespołem najlepszym. Zajmujemy pierwsze miejsce i gramy dalej!

Wyniki spotkań: SP Choroszcz – SP Hajnówka 6:0, SP Choroszcz – SP Drohiczyn 8:0, SP Choroszcz – SP Wyszki 5:3

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Aneszko , najlepszym bramkarzem Dawid Biernacik, a najbardziej wartościowym piłkarzem w naszej drużynie Dominik Kozłowski.

Kolejny turniej drużyna rozegra w Choroszczy w najbliższy piątek. Początek na orliku o godz. 9:00!

Mariusz Dzienis